// !-- Global site tag (gtag.js) - Google Ads: 674976774 --> ?>
close
מחפשים פתרונות בתחום משאבי אנוש לחברה שלכם? השאירו פרטים.

  אני מאשר/ת קבלת דיוור ו/או חומר פרסומי
  השירותים כרוכים בתשלום
  צרו קשר
  דף ראשי » מנהיגות, מיומנות ושפל בהעסקת נשים- השלב הבא בהתקדמות לקראת שיוויון

  בונים היום את הטאלנטים של המפעל העתידי

  מנפצות את תקרת הזכוכית - מה נשים רוצות בשוק העבודה של 2021?

  לאחר שנה חסרת תקדים שתיזכר לעד בהיסטוריה האנושית, מביאה איתה שנת 2021 תקווה מחודשת לשינוי. אך לצד מגמות חיוביות שתפסו מקום מרכזי בשיח הציבורי, כמו תהליכי דיגיטציה מואצים והכשרה מקצועית מותאמת אישית, התעצמו הפערים המגדריים בין גברים לנשים במקום העבודה. החיים בין סגרים, בידוד וריחוק חברתי, השיבו לקדמת הבמה את המאבק שעדין לא תם – הטמעת שוויון אמיתי בשוק התעסוקה.

  נגיף הקורונה החזיר את הנשים לקונפליקט התמידי באיזון בין קריירה לחיי משפחה. מגמת ה"עבודה מרחוק", שנתפסת כמשתלמת ויעילה עבור המעסיקים, מציבה בפני נשים אתגר ממשי – טיפול בילדים הנמצאים בבית ללא מסגרות, תוך שמירה על מעמדן התעסוקתי. המעבר לעבודה מלאה או חלקית הבית, שסיפק לגברים יתרונות רבים ואפשר להם לשלב בין חיי משפחה לקריירה משמעותית, היווה עבור נשים רבות מעמסה. העובדה שמרבית הטיפול במשק הבית הוא נחלתן של נשים, הובלטה ביתר שאת בתקופת הקורונה. בארה"ב, נשים בילו כ-15 שעות יותר מגברים במטלות הקשורות בחינוך הילדים ומשק הבית. במישור הצמיחה, גם הענפים בהם מועסקות נשים באחוזים גבוהים כמו שיווק, תיירות ובידור, ספגו מכה אנושה ופסקו לפעול כמעט לחלוטין, בעוד שבתחומי הלוגיסטיקה, שירותי הבריאות והטכנולוגיה, נרשמה עלייה אדירה בביקוש לעובדים.

  אך התופעות החברתיות החדשות שמהוות מקור לדאגה עבור נשים רבות ברחבי העולם, טומנות בחובן תקווה לשינוי חיובי. כיום, נשים מאיישות תפקידי מפתח בפוליטיקה, בעסקים ובתרבות ומובילות תהליכים המשפיעים על האוכלוסייה כולה. במאי 2020, נרשם שיא של נשים העומדות בראש 500 החברות המובילות של המגזין Fortune.

  נסיגה או שינוי לטובה?

  הדרך להצלחה רצופה מכשולים, אך תהליכי האדפטציה המואצים שחווה שוק העבודה בשנת 2020, עשויים להוות נקודת מפנה אמיתית בהצלחתן של נשים במקום העבודה. המשבר הנוכחי, מוכיח ש'גמישות' היא מילת המפתח בכל הנוגע להצלחה של מנהיגות נשית בעולם התעסוקה. כ-42% מהנשים סבורות שהעדפת ביצועים בשטח ועמידה ביעדים על פני נוכחות פיזית במקום העבודה, תגדיל משמעותית את מספר הנשים בתפקידי ניהול. כמו כן, 33% מהנשים מאמינות שהנחלת מדיניות ברורה יותר, תהפוך את השילוב בין עבודה מהבית למשרד, לחיובי עבור נשים וגברים כאחד.

  אך מהן הדרכים לקידום מנהיגות נשית ושיפור מעמדן של נשים בשוק העבודה? התשובה טמונה ביצירת תנאים מתאימים להצלחה. גם בשנת 2021, היעדר דמויות מופת לחיקוי, הסללת נשים ואימהות למסלולי קריירה תלויי מגדר והגבלת גישה לגורמים משפיעים, מהווים מכשול עבור נשים. רצון אמיתי של מנהלים ליצור סביבה מעודדת הצלחה עבור נשים, במקום התמקדות במכשולים המונעים מהן להצליח, הוא היסוד לביסוס מנהיגות נשית בצמיחה. יחד עם סילוק המכשולים, ישנה חשיבות עצומה לפיתוח מיומנויות וכלים מקצועיים שיאפשרו לנשים לפתח קריירה משגשגת תוך הסתגלות קלה לדינאמיות של עולם התעסוקה הנוכחי. מהיתרונות, לא ייהנו רק הנשים עצמן. בפועל, חברות המעסיקות נשים בדרגים גבוהים, מגיעות לביצועים טובים יותר.

  קרא עוד על 10 הדרכים שמעסיקים יכולים לסייע לקידום שוויון מגדרי במציאות החדשה בלחיצה על צד ימין של העמוד

  שאיפות העובדים

  סקר שאיפות העובדים לעולם העבודה לאחר עידן הקורונה  

  קרא עוד
  המפעל העתידי בתחום היצור

  מיפוי המיומנויות שעליהן יתבסס היצור העתידי

  קרא עוד
  סקר MEOS רבעון 1 2021

  תחזית המעסיקים הצפויה לרבעון הראשון של 2020

  קרא עוד
  לסקרים נוספים >>

  תכנים נוספים

  אל תעבדו בלחפש עבודה

  שלחו קורות חיים ואם אין, השאירו פרטים
  ואנחנו כבר ניקח את זה מכאן

  * שדות חובה
  אל תעבדו בלחפש עבודה

  שלחו קורות חיים ואם אין, השאירו פרטים
  ואנחנו כבר ניקח את זה מכאן

  תחומי העיסוק שמעניינים אותי

  * שדות חובה
  תודה!

  הפרטים התקבלו בהצלחה.
  אנחנו כבר מחפשים את העבודה הבאה שלך
  ונעדכן אותך בהקדם.

  תודה!

  הפרטים התקבלו בהצלחה.
  אנחנו כבר מחפשים את העבודה הבאה שלך
  ונעדכן אותך בהקדם.