מתוך דוח 21 המגמות המובילות לשנת 2021 של ManpowerGroup

במרוצת העשורים האחרונים, המהפכה הדיגיטלית נעשתה אט-אט לחלק מכל ההיבטים של חיינו, החל בקריאת מיילים מהעבודה בטלפונים שלנו ועד סטרימינג של תוכניות טלוויזיה בלילה. אולם בשנה החולפת, שינתה הטכנולוגיה לחלוטין את האופן שבו אנחנו מנהלים את עבודתנו, החל מקיום פגישות זום מכל מקום ועד התאמת שעות העבודה שלנו לתרבות העבודה 'המחוברת תמיד' שלנו. לפניכם הדרכים שבהן יוכלו עובדים להיערך לקראת המשך המהפכה הטכנולוגית ולהשתתף בה.

בני אדם עובדים יחד עם מכונות

עד 2025, פרק הזמן שאנשים יקדישו לביצוע משימות שוטפות בעבודה יהיה שווה למשך הזמן שמכונות יעשו זאת, כך קובע הפורום הכלכלי העולמי. הדבר יבטל אמנם את הצורך בתפקידים מסוימים, אך הוא גם יפתח הזדמנויות חדשות. מספר גדל והולך של מקצועות חדשים משקף את חשיבותה המתמשכת של אינטראקציה אנושית בכלכלה החדשה, עם ביקוש גדל והולך לעובדים בכלכלת טיפול ובכלכלה ירוקה; תפקידים בשיווק, מכירות וייצור תוכן; וכן תפקידים בחזית של אנשים ותרבות. 

כולם עובדים בחברות טכנולוגיות

המשמעות של צמיחת הסייבר ושל עבודה מרחוק היא שכל חברה חייבת להיות חברה טכנולוגית כדי שתוכל להתחרות וליצור יותר ערך. לגבי עובדים, פירוש הדבר להיות מביני עניין, לשדרג מיומנויות קיימות ולרכוש מיומנויות חדשות כדי להישאר מעודכנים במגמות הדיגיטליות העדכניות. מיומנויות אלה יכולות גם לעזור לכם להיות בעלי כישורים רב-גוניים וחלק מ"צוות על" המשלב בתוכו את הטוב שבמיומנויות אנושיות ובמכונות חכמות לפתרון בעיות בעבודה משותפת. 

טכנולוגיה לשיפור הרווחה האישית

המשבר הבריאותי, הכלכלי והחברתי של השנה החולפת יצר גישה של אנשים-תחילה מצד חברות. פירוש הדבר שיותר ויותר עובדים יצפו שמחלקת משאבי האנוש תספק להם משאבים וירטואליים וטכנולוגיים שיסייעו להם לשדרג מיומנויות קיימות, או לרכוש מיומנויות חדשות וליצור מחויבות רבה יותר של עובדים. 

לקריאת הדוח המלא על 21 המגמות המובילות לשנת 2021 של ManpowerGroup לחצו בצד ימין