// !-- Global site tag (gtag.js) - Google Ads: 674976774 --> ?>
close
מחפשים פתרונות בתחום משאבי אנוש לחברה שלכם? השאירו פרטים.

  אני מאשר/ת קבלת דיוור ו/או חומר פרסומי
  השירותים כרוכים בתשלום
  צרו קשר
  דף ראשי » תחזית המעסיקים הצפויה לרבעון השני של 2020

  בונים היום את הטאלנטים של המפעל העתידי

  לאט אבל בטוח, עולם התעסוקה בדרך ליציאה ממשבר הקורונה

  סקר צפי התעסוקה של ManpowerGroup נערך מדי רבעון במטרה לאמוד את כוונות המעסיקים להגדיל או לצמצם את מצבת כוח האדם שלהם ברבעון הבא. סקר תוכניות הגיוס המקיף של ManpowerGroup מתקיים כבר מעל 55 שנים ונחשב לאחד מהסקרים המהימנים בעולם בנושא פעילות התעסוקה בעולם .בישראל, הסקר מבוסס על מדגם מייצג של 419  מעסיקים בישראל. וניתן לקרוא את תוצאות הסקר המלאות בלחיצה על החלונית מצד ימין.

  הרבעון הראשון של שנת 2021 עמד בסימן תחילתו של מבצע החיסונים בישראל וברחבי העולם. את השנה הסוערת והמטלטלת שעברה על האנושות כולה, החליפה תקווה אמיתית לחזרה הדרגתית לשגרה, כשציבור גדול יותר קיבל לידיו את הדרכון הירוק המיוחל. אך לצד האופטימיות הזהירה, ניכר כי המשבר הכלכלי עדין כאן. יחד עם ההתאוששות של גופים מסוימים במשק הישראלי ובשוק התעסוקה העולמי, ניצבים עדין אחוזי האבטלה הגבוהים ומחוסרי העבודה שמשוועים לשוב למקום עבודתם.

  במהלך תקופת הקורונה, ערכה קבוצת ManpowerGroup העולמית סקר תעסוקה לרבעון השני של שנת 2021. בהתאם לתחושת האופטימיות הכללית בקרב האוכלוסייה, הסקר הנוכחי מצביע על גידול בצפי התעסוקה בישראל וחזרה הדרגתית לרמות הגיוס של טרום פרוץ המגפה.

  צפי על פי אזור

  ישראל, שהפכה ברבעון הראשון של 2021 למעצמת חיסונים של ממש, נהנית ממגמה חיובית כלל ארצית בתחזיות התעסוקה להמשך השנה. בירושלים, העיר הגדולה והמאוכלסת ביותר במדינה, דווחו תחזיות הגיוס החזקות ביותר, עם צפי תעסוקה של 18%+. גם בחיפה, מדווחים המעסיקים על עלייה במספר העובדים עם צפי תעסוקה של 13%+. בתל אביב העמוסה, בה מועסקים עובדים רבים מאזורים שונים בארץ, צפי התעסוקה נמוך יותר ועומד על 8% בלבד. חוסר הודאות הגדול ביותר בנוגע לעתיד, ניכר באזור הדרום, בו מדווחים המעסיקים על צפי תעסוקה נטו של 2%-.

  בהשוואה לרבעון הקודם, מעסיקים בארבעה מששת האזורים מדווחים על התחזקות בתכניות הגיוס. האופטימיות המתחזקת של המעסיקים, נוטעת תקווה מחודשת גם בעובדים, שחלקם זוכים לחזור למקום עבודתם הקודם. כמו כן, תחזיות הגיוס החיוביות, מעודדות מובטלים רבים לחדש את חיפוש העבודה בהתאם למגמות הגיוס הצומחות בחלק מהענפים.

  צפי על פי ענף

  סיום הסגר השלישי, ההסרה החלקית של מגבלות הריחוק החברתי ומתווה החזרה לשגרה של תעשיות המסעדנות והתרבות, משפיעים על מגמות התעסוקה הכלליות במשק. ממצאי הסקר מצביעים על כך שבחודשים אפריל-יוני צפויה קליטה של עובדים בחמישה משבעת ענפי התעשייה. ענפי הכספים והשירותים העסקיים ממשיכים במגמה החיובית עם צפי תעסוקה של 20%+. ענף המסחר שספג מכה קשה עם פרוץ המגפה, נהנה מעלייה של 8%+ בגיוס.

  בעלי המסעדות, שיחזרו לפעול בתחילת חודש מרץ בהתאם להנחיות משרד הבריאות, צופים פעילות גיוס חלשה ברבעון השני של שנת 2021. נראה שהמעסיקים בתחום למודי אכזבות ומעדיפים לפעול במתינות בנוגע לגיוס עובדים, עד להתבססות כלכלית מחודשת. גם בענף המלונאות, ניכרת עדין ירידה משמעותית בתחזיות הגיוס בשל חוסר הודאות בנוגע לתפוסת האורחים המותרת.

  צפי על פי גודל ארגון

  מעסיקים גדולים, בינוניים וקטנים צופים גידול במספר העובדים ברבעון הקרוב שוק העבודה החזק ביותר נרשם בקרב מעסיקים בגודל בינוני, המדווחים על צפי תעסוקה נטו של +18%, לעומת קטגוריות הארגונים הגדולים וקטגוריית הארגונים הקטנים, המדווחים על צפי של +15% ו-+5%, בהתאמה. מצד המעסיקים זעירים דווח על חוסר ודאות ועל צפי של -1%.

  ובעולם

  גם בשאר מדינות העולם, ניכרת אופטימיות של ממש בנוגע להיקפי התעסוקה. ב-31 מתוך 43 המדינות שהשתתפו בסקר, צופים המעסיקים קליטה של עובדים ברבעון השני של שנת 2021.

  שאיפות העובדים

  סקר שאיפות העובדים לעולם העבודה לאחר עידן הקורונה  

  קרא עוד
  המפעל העתידי בתחום היצור

  מיפוי המיומנויות שעליהן יתבסס היצור העתידי

  קרא עוד
  סקר MEOS רבעון 1 2021

  תחזית המעסיקים הצפויה לרבעון הראשון של 2020

  קרא עוד
  לסקרים נוספים >>

  תכנים נוספים

  אל תעבדו בלחפש עבודה

  שלחו קורות חיים ואם אין, השאירו פרטים
  ואנחנו כבר ניקח את זה מכאן

  * שדות חובה
  אל תעבדו בלחפש עבודה

  שלחו קורות חיים ואם אין, השאירו פרטים
  ואנחנו כבר ניקח את זה מכאן

  תחומי העיסוק שמעניינים אותי

  * שדות חובה
  תודה!

  הפרטים התקבלו בהצלחה.
  אנחנו כבר מחפשים את העבודה הבאה שלך
  ונעדכן אותך בהקדם.

  תודה!

  הפרטים התקבלו בהצלחה.
  אנחנו כבר מחפשים את העבודה הבאה שלך
  ונעדכן אותך בהקדם.