// !-- Global site tag (gtag.js) - Google Ads: 674976774 --> ?>
It's your time to shine
דף ראשי » המגזין » איך תהפכו ל"נכס" שהחברה תתקשה לוותר עליו?
left right

איך תהפכו ל"נכס" עבור מקום העבודה שלכם

איך הופכים ל"נכס" עבור העבודה

איך תהפכו ל"נכס" שהחברה תתקשה לוותר עליו?

עינב עמית, מנהלת גיוס אזורית ב- Manpower, מסבירה למה כדאי שיהיה לכם "ערך מוסף"

 

ערך מוסף ויצירת משמעות לתפקיד אותו אתם ממלאים הם הדרכים לשפר את התנאים שלכם ולהתקדם הלאה בארגון. קבלו טיפים חשובים כדי שתעשו זאת נכון ותשמרו גם על המעמד שהשגתם עד כה.

 

כשאומרים על עובד בארגון שהוא "נכס" מתכוונים לכך שהוא חשוב ובעל ערך. כדאי מאוד שזה מה שיגידו עליכם במקום העבודה אליו התקבלתם.

 

עינב עמית מנהלת גיוס ב- Manpower מסבירה למה חשוב שתרצו להיות במעמד הזה. "נכס הוא סוג של טאלנט, דמות חשובה לארגון. לכן הארגון יעשה הכל כדי לשמר אותו: יציע לו תנאים משופרים, יקדם אותו וידאג לפתח את הקריירה שלו".

 

"כולנו שואפים להיות נכס. כך אנחנו מרגישים מעורבים ומשפיעים בתפקיד בפרט ובארגון בכלל". כדי להיות נכס במקום העבודה, צריך לא מעט ביטחון עצמי שמסייע לכם להתקדם למעמד הנחשק. אז מה צריך כדי להפוך לנכס בארגון ואיך עושים זאת? הקשיבו ויישמו.

 

  1. להפוך לנכס במקום עבודה חדש לוקח זמן. כדי להתכוונן לשם חשוב שמיד בהתחלה תלמדו ותפנימו כמה שיותר מידע על הארגון והדינמיקה בו: הכירו את התרבות הארגונית שלו, מה הוא מצפה מכם, מי אחראי על מי ומי משפיע על מה, לימדו את התהליכים המקצועיים ותדעו מהם הממשקים בחברה.

 

  1. הפכתם למומחים ואתם מדקלמים כל דבר שקשור בארגון? מעולה! אפשר להתקדם לצעד הבא והחשוב. הגדירו את התרומה שאתם יכולים לתת לארגון. אותו מהלך שתעשו כדי לייעל תהליכים בעבודת הצוות, במחלקה ובארגון. מהלך שישים אתכם במשבצת שבה שמים את המיועדים להיות "נכס". כן, כאן תתחילו להיות מעורבים יותר בקבלת ההחלטות.

 

  1. אל תטעו! עדיין יש לכם מחויבות לתפקיד הנוכחי. אם תזלזלו בו ותפגעו בתפוקה שלכם כיוון שאתם משקיעים את כל המאמץ בניסיונות לקדם את מעמדכם, יראו זאת ואתם תיפגעו. בשלב בו אתם נמצאים וכל עוד לא שינו לכם תפקיד, המשרה שאתם ממלאים היא החשובה מכל.

 

  1. כמה מהרעיונות שלכם כבר התקבלו? יפה! השלב החשוב הבא כדי שתהיו "נכס" רשמי הוא לקבל עליכם אחריות. הראו לממונים עליכם שאתם רוצים להיות אחראים על התחומים בהם אתם חושבים שתוכלו להצליח ודאגו שהתוצאות הטובות אותן אתם משיגים יגיעו לאלה שמשפיעים בחברה.

 

אני פועל בדיוק כך ועדיין לא שמים לב אליי…

המנהלים הישירים שלכם הם אלו שצריכים להבין שאתם הופכים ל"נכס". בהתאם למה שהם יעבירו הלאה, יוחלט האם תקודמו לתפקיד בכיר בהמשך. לכן, חשוב שהם יראו קודם כל שאתם עושים את התפקיד הנוכחי שלכם בצורה הכי מקצועית, מדויקת ויעילה.

 

משכו את תשומת לבם על ידי כך שתשתפו אותם ברעיונות שלכם ותבקשו מהם ייעוץ. כשאתם מובילים יוזמה חדשה, דאגו לרתום את המנהלים שלכם, כך שגם הם יאמינו בה ויהיו מחויבים אליה. כך הם הופכים שותפים לתהליך ורוצים בהצלחתו. כמובן, כדי לזכות בהצלחות נוספות, הם ישאירו אתכם קרוב אליהם.

 

הפכתם ל"נכס" בארגון? אל תקפאו על השמרים

לרוב, אחרי שנה בתפקיד כדאי להתקדם לתפקיד הבא בחברה. אם השקעתם והגעתם למעמד טוב, אל תהססו לעשות תיאום ציפיות עם הממונה עליכם לגבי אופק הקריירה שלכם. כשהם יכירו את התכניות שלכם ואת השאיפות שלכם, הם יוכלו לעזור לכם לקדם גם את הנושאים שבאחריותכם, ששומרים על המעמד שלכם כ"נכס" לארגון, וגם יקדמו אתכם.

 

רוצים דוגמא?

כשאתם "נכס" ורוצים תפקיד ניהולי, בקשו משימות ופעולות בתחום אליו אתם שואפים כדי שתתנסו ותפגינו את היכולות והכישורים שלכם. הארגון יראה את ההשקעה שלכם וירצה לקדם אתכם.

 

מנהלים אוהבים חדשנות. יש לכם כבר יוזמה מוצלחת אחת? חישבו ועברו ליוזמה הבאה. זה בדיוק התכונה שמחפשים ב"נכס" אמיתי במקום העבודה.

אל תעבדו בלחפש עבודה

שלחו קורות חיים ואם אין, השאירו פרטים
ואנחנו כבר ניקח את זה מכאן

* שדות חובה
אל תעבדו בלחפש עבודה

שלחו קורות חיים ואם אין, השאירו פרטים
ואנחנו כבר ניקח את זה מכאן

תחומי העיסוק שמעניינים אותי

* שדות חובה
תודה!

הפרטים התקבלו בהצלחה.
אנחנו כבר מחפשים את העבודה הבאה שלך
ונעדכן אותך בהקדם.

תודה!

הפרטים התקבלו בהצלחה.
אנחנו כבר מחפשים את העבודה הבאה שלך
ונעדכן אותך בהקדם.