// !-- Global site tag (gtag.js) - Google Ads: 674976774 --> ?>
close
מחפשים פתרונות בתחום משאבי אנוש לחברה שלכם? השאירו פרטים:

  שם ארגון
  נושא
  דואר אלקטרוני
  טלפון
  תוכן ההודעה
  איננו מגייסים לתחום הניקיון, המלצרות והאבטחה*
  צרו קשר
  דף ראשי » המגזין » גמישות זה שם המשחק: איך ניתן לגייס את העובדים הטובים ביותר?
  left right

  גמישות לטובים

  סקר עולמי בנושא גמישות בעבודה הנערך ע"י ManpowerGroup Solutions

  תרשו לנו רגע להתחיל בנתונים "יבשים" לכאורה, אך כאלה ששופכים אור על שוק התעסוקה העולמי ורלוונטיים מאוד גם למעסיקים בשוק המקומי שלנו: 63% מהמועמדים לעבודה סבורים שהם לא חייבים להיות צמודים לשולחן העבודה המשרדי על מנת לבצע את העבודה ביעילות ובהצלחה. יתרה מכך, קרוב ל-40% מכוח העבודה בעולם מצהיר כי גמישות בשעות העבודה היא בין 3 הקריטריונים החשובים ביותר כשהם מקבלים החלטה הנוגעת לקריירה שלהם.

   

  לא מדובר במאפיינים של קבוצת גיל, סטטוס או מגדר מסויימת; מחפשי עבודה באשר הם שואפים למצוא את האיזון הנכון בין עבודה לבית, ומבינים שזה ניתן להשגה רק אם מעסיקים ישכילו להעניק להם גמישות, הן מבחינת המקום ממנו מתבצעת העבודה בפועל והן מבחינת שעות עבודה וחופשים.

   

  וכך, אם בעבר מעסיקים פעלו על מנת לשמר תרבות ארגונית סטטית, שבה לנוכחות הפיזית של העובדים יש חשיבות עליונה, כיום צריך להפנים שגמישות בתנאי ההעסקה טובה לשני הצדדים – למעסיקים ולמועסקים, ושהצלחה צריכה להימדד על פי ביצועים ואיכות המוצר, ופחות על בסיס שעון נוכחות.

   

  מגמה עולמית שלא כדאי להתעלם ממנה

  התובנות הללו נשענות על סקר כלל עולמי ורחב היקף, שערכה חברת ManpowerGroup Solutions מקבוצת Manpower הספקית הגדולה בעולם של תהליכי גיוס במיקור חוץ (RPO).

  בקרב 14 אלף נשים וגברים בגילאי 18-65, הפעילים כרגע בכוח העבודה ב-19 מדינות משפיעות בעולם. זאת על מנת להבין אלו שיקולים מנחים מועמדים שמחפשים עבודה וכיצד מעסיקים יכולים למנף את ההעדפות הללו לטובתם, ולמשוך אליהם עובדים מוכשרים ופרודוקטיביים.

   

  על פי הסקר, 26% מכלל הנסקרים ציינו כי גמישות בשעות ההגעה והיציאה היא החשובה ביותר, ולאחריה האפשרות לעבוד מהבית או מכל מקום אחר (22%), בחירה ושליטה במשמרות עבודה (15%) והאפשרות לעבודה חלקית מהבית (12%). קריטריונים נוספים שציינו המועמדים כמשפיעים על תהליך קבלת ההחלטות שלהם הם שבתונים, חופשות מסיבות רפואיות וחופשות בתשלום ללא הגבלה.

   

  מדובר במגמה עולמית שהולכת וצוברת תאוצה: על פי הסקר, החשיבות שעובדים נותנים לנושא הגמישות בעבודה גדלה בשנה אחת בעשרות אחוזים, למשל ב-30% בסין, ב-29% בארה"ב וב-21% באוסטרליה.

   

  הגיע הזמן לשינוי תפיסתי ופנים ארגוני

   

  גמישות בתנאי ההעסקה אפשרית היום יותר מתמיד הודות לשיפורים טכנולוגיים שמאפשרים לעשות את העבודה מכל מקום, גידול בעובדים שמחפשים משרה חלקית והבנה שיש לשים את הדגש על ביצועים ואיכות התפוקה.

   

  אז איך אפשר לייצר סביבת עבודה גמישה שתמשוך אליה את כוח העבודה הטוב והרלוונטי ביותר? להלן 6 פרקטיקות שכדאי למעסיקים ליישם בטווח הקצר והרחוק.

  • לייצר סביבת עבודה מוכוונת תוצאות, שבה תמריצים ניתנים על פי תוצאות ותפוקות ולא רק על פי תשומות.
  • לשנות את התרבות הארגונית לגמישה יותר, ולאפשר עבודה מחוץ למשרד ביתר קלות.
  • לעשות את השינויים באופן הדרגתי ולא מהפכני, תוך ניהול דיאלוג פתוח עם העובדים והבנת הצרכים הייחודיים שלהם.
  • לאמץ כלים טכנולוגיים שמתאימים לארגון, לדוגמה כלים לניהול שיחות עבודה מרחוק.
  •  לחתור לשיתופי פעולה בתחום הגיוס, לדוגמה להקים פורטל קריירה משותף, שיאפשר לעובדים למנף את הכישורים שלהם מול מספר מעסיקים פוטנציאליים.
  •  לבדוק מאגרי מועמדים חדשים, שהודות להסדרי עבודה גמישים הם זמינים כעת יותר מבעבר, בהם סטודנטים, גימלאים ואנשים עם מוגבלויות.

  התובנה העיקרית שעולה מהסקר של ManpowerGroup Solutions היא שחברות שיציעו לעובדים תנאי עבודה גמישים יזכו ביתרון יחסי, ויצליחו לגייס ולשמר עובדים מוכשרים ומבוקשים. יש לציין שזה קריטי במיוחד כשמדובר בחברות מקומיות, שנאלצות להתחרות בחברות חדשות או רב-לאומיות המציעות מיוזמתן תנאי עבודה גמישים ולכן נחשבות לאטרקטיביות יותר בעיני המועמדים.
  כמובן שלא כל המעסיקים יכולים להציע גמישות מלאה לעובדים, אבל המגמה ברורה. לכן, רק שינוי תפיסתי ופנים ארגוני יאפשר למעסיקים למשוך אליהם את כוח העבודה הטוב ביותר, וזו כמובן המשימה החשובה ביותר של כל חברה או ארגון, בארץ ובעולם. לא ככה?

  אל תעבדו בלחפש עבודה

  שלחו קורות חיים ואם אין, השאירו פרטים
  ואנחנו כבר ניקח את זה מכאן

  * שדות חובה
  אל תעבדו בלחפש עבודה

  שלחו קורות חיים ואם אין, השאירו פרטים
  ואנחנו כבר ניקח את זה מכאן

  תחומי העיסוק שמעניינים אותי

  * שדות חובה
  תודה!

  הפרטים התקבלו בהצלחה.
  אנחנו כבר מחפשים את העבודה הבאה שלך
  ונעדכן אותך בהקדם.

  תודה!

  הפרטים התקבלו בהצלחה.
  אנחנו כבר מחפשים את העבודה הבאה שלך
  ונעדכן אותך בהקדם.