// !-- Global site tag (gtag.js) - Google Ads: 674976774 --> ?>
close
מחפשים פתרונות בתחום משאבי אנוש לחברה שלכם? השאירו פרטים:

  שם ארגון
  נושא
  דואר אלקטרוני
  טלפון
  תוכן ההודעה
  איננו מגייסים לתחום הניקיון, המלצרות והאבטחה*
  צרו קשר
  דף ראשי » המגזין » תום עידן העבודה מ'תשע עד חמש'?
  left right

  תום עידן העבודה מ'תשע עד חמש'?

  הכירו את ה - NextGen work: סגנון עבודה חדש שצובר תאוצה בעולם

  אחד השינויים הגדולים ביותר שמתרחשים כרגע בשוק העבודה העולמי הוא התחזקותו של סגנון עבודה חדש המדבר לדור הבא, ומכונה NextGen Work. בגדול, מדובר במודלים שונים של עבודה, כגון משרה חלקית, עבודות זמניות, עבודה בחוזה, עבודת פרילאנס, עבודה זמנית, עבודה מקוונת לפי דרישה או עבודה בפלטפורמות, המאפשרים לעובדים ליהנות מרמת גמישות שלא ניתן היה להשיג בעבר.

   

  מסקר שערכה חברת ManpowerGroup  ב-12 מדינות, שהתבסס על 9,500 עובדים בגילאי 18-65, עולה כי 87% מהעובדים פתוחים לסגנון העבודה של הדור הבא. ממצאי הסקר חושפים מציאות חדשה בשוק העבודה, שבה גמישות ואיזון הם הפרמטרים החשובים, בעוד שעבודה מ'תשע עד חמש' ולכל החיים      מועדפת פחות.

   

  מגמה שהולכת ומתחזקת

   

  על פי הסקר, השווקים המתפתחים, בהם הודו ומקסיקו, מגלים את הפתיחות הגדולה ביותר למודל התעסוקה החדש, ולאחר מכן השווקים הוותיקים והמפותחים המאופיינים ברמות תעסוקה גבוהות, כגון ארה"ב, בריטניה, איטליה ואוסטרליה. בארה"ב, לדוגמה, חל גידול של 56% בהיקף העבודה הזמנית בשנים     2005-2015, ואילו ברחבי האיחוד האירופי היקף העבודה הזמנית כמעט והוכפל.

   

  הטרנד התעסוקתי הזה צפוי להתחזק בשנים הקרובות ולהשפיע הן על העובדים והן על המעסיקים. משמעות הדבר היא שמעסיקים שירצו לשמור על חדשנות ורלוונטיות יצטרכו להיות קשובים יותר לשינויים החלים בשוק התעסוקה ולהשקיע משאבים מיוחדים על מנת לגייס עובדים מוכשרים, לפתח אותם ולשמר אותם.

   

  כסף, קריירה ושליטה

   

  מהסקר עולה כי הסיבה הנפוצה ביותר בקרב עובדים שבוחרים בסגנון עבודה כזה היא היכולת להרוויח יותר כסף, שיאפשר להם להשיג את מה שהם רוצים להשיג בטווח הקצר (לחסוך, להשלים הכנסה, להתכונן לפרישה לפנסיה וכו'). אולם, כסף זה ממש לא כל הסיפור, ולמשוואה נכנסים שיקולים נוספים ולא פחות חשובים.

   

  80% מהעובדים סבורים שסגנון עבודה המדבר לדור הבא מאפשר להם לרכוש מיומנויות חדשות ולשפר את המסוגלות התעסוקתית שלהם לטווח הארוך. בשוק העבודה של היום, שבו הכישורים והדרישות משתנים ללא הרף ומעסיקים מתקשים לגייס עובדים עם המיומנויות הדרושות להם, קל להבין מדוע עובדים סבורים שמקום עבודה שמאפשר להם להתנסות במיומנויות חדשות הוא אטרקטיבי במיוחד.

   

  שיקול נוסף שעומד לנגד עיני העובדים הוא הרצון למצוא מודל עבודה שיאפשר להם לאזן בין החיים האישיים לבין הקריירה, שכן בניגוד לעבר, כיום לא כל העובדים רוצים לעבוד במשרה מלאה. בסקר נוסף שערכה ManpowerGroup עלה כי כ-40% מכוח העבודה בעולם הצהיר כי גמישות בשעות העבודה היא בין 3 הקריטריונים החשובים ביותר בתהליך קבלת ההחלטות בקריירה שלהם, ולכן מעסיקים צריכים להתרגל לשינוי הזה ולהציע לעובדים את אותה גמישות שהם מחפשים.

   

  כאן ועכשיו, אבל גם בעתיד הנראה לעין

   

  ממצאי הסקר מעידים כי ההעדפה לסגנון העבודה החדש לא הולכת להיעלם בקרוב, והיא גם לא מאפיינת את הדור הצעיר בלבד. כך, 95% מבני דור המילניום (18-24) ו-80% מהעובדים בגילאי 50 ומעלה פתוחים לאופציה תעסוקתית כזו.

   

  המגמה הברורה הזו מצריכה ממעסיקים להיות קשובים לעובדים ולשינויים בשוק העבודה ולהתאים את עצמם למציאות החדשה. שירותי ההשמה של חברת Manpower, המאתרת מדי שנה עבודה משמעותית ליותר מ-3 מיליון עובדים ב-80 מדינות, מסייעים לחברות להתמודד עם המציאות המשתנה הזו ולמצוא מקורות חדשים של כישרונות.

   

  מומלץ כי חברות ישקיעו יותר בפיתוח ובשימור העובדים שלהן, כשנקודת האיזון הטובה ביותר נמצאת במנגנון עבודה המשלב בין גמישות ואחריות. לכן, מעסיקים וקובעי מדיניות בתחום צריכים לאמץ את מודל העבודה החדש, שבו עובדים נהנים מיכולת בחירה אך גם זוכים לאותה הגנה וביטחון שמציע מודל העבודה המסורתי, ולא לנסות למנוע אותה.

   

  לסקר המלא

  אל תעבדו בלחפש עבודה

  שלחו קורות חיים ואם אין, השאירו פרטים
  ואנחנו כבר ניקח את זה מכאן

  * שדות חובה
  אל תעבדו בלחפש עבודה

  שלחו קורות חיים ואם אין, השאירו פרטים
  ואנחנו כבר ניקח את זה מכאן

  תחומי העיסוק שמעניינים אותי

  * שדות חובה
  תודה!

  הפרטים התקבלו בהצלחה.
  אנחנו כבר מחפשים את העבודה הבאה שלך
  ונעדכן אותך בהקדם.

  תודה!

  הפרטים התקבלו בהצלחה.
  אנחנו כבר מחפשים את העבודה הבאה שלך
  ונעדכן אותך בהקדם.