// !-- Global site tag (gtag.js) - Google Ads: 674976774 --> ?>
It's your time to shine
דף ראשי » המגזין » הבית (בימים אלו) הוא המקום שעובדים ממנו

הבית (בימים אלו) הוא המקום שעובדים ממנו

למרות היתרונות הגלומים בעבודה מרחוק, לדוגמה, חיסכון בזמן וכסף על ידי ביטול הנסיעה, עבודה במתכונת כזו עלולה בהחלט להעלות את רמת הלחץ. לרבים, זוהי התפתחות בלתי צפויה, שייתכן שהם אינם מוכנים לקראתה.

בתגובה להתפרצות נגיף קורונה ולמצב שנוצר בעקבותיו, חברות רבות מחייבות חלק מעובדיהן (או את כולם) לעבוד מהבית.

עבודה מרחוק יכולה להיות מאתגרת למדי אפילו בנסיבות רגילות, אך למי שמתנסים בכך לראשונה או מנסים להסתגל לצורך לחלוק את המשרד הביתי שלהם עם ילדים, בני/בנות זוג או שותפים, שגם הם נדרשים לא לצאת מהבית, חשוב ליצור מבנה ולתאם ציפיות. הדבר נכון הן לגבי עמיתינו לעבודה והן לבני ביתנו.

אתגרים אפשריים בעבודה מרחוק:

 • העדר עמיתים ומנהלים שאפשר לעבוד יחד איתם ולהישאר ממוקדים
 • יותר מדי או פחות מדי שעות עבודה
 • איזון בין העבודה לחיים האישיים וקביעת גבולות לצמצום הסחות דעת
 • העדר אינטראקציה יומית קרובה עם אנשים, תחושת בידוד מוגברת וירידה במוטיבציה ובאמון
 • פוטנציאל לכשלים בתקשורת בגלל העדר רמזים לא מילוליים (שפת גוף)

עצות חשובות להצלחה בעבודה מרחוק:

בנוסף לנהלים המומלצים מטעם מהחברה לגבי דרישות ספציפיות בתחום של טכנולוגיה ואבטחת סייבר, הנה כמה עצות שיתרמו לפרודוקטיביות מיטבית:

 

הכנות שתורמות להצלחה

 • צרו לעצמכם חלל עבודה: הכינו סביבת עבודה ייעודית שתהיה נקייה ככל האפשר מהסחות דעת. שקלו לצאת מכל החשבונות ברשתות החברתיות בשעות שקבעתם לעבודה (אלא אם כן הדבר נחוץ לעבודה). אם אתם חולקים חלל עם אחרים, גבשו כללים ותאמו ציפיות לגבי רמות רעש ומועדי הפסקות.
 • בדקו ושדרגו טכנולוגיות ביתיות: שקלו להגדיל או לתגבר את מהירות האינטרנט, בייחוד אם מספר אנשים משתמשים ברשת הביתית במקביל. בבתים שהקליטה הסלולרית בהם לא איכותית במיוחד, אפשר לשקול התקנת קו ייעודי למשרד.
 • קבעו שעות עבודה: גבשו שגרה ל'תחילת/סיום יום עבודה'. שקלו לשבץ ישיבה יומית בכל בוקר באותה שעה, כדי להבטיח שתתחילו כל יום בזמן. בדומה לכך, צאו מכל חשבונות העבודה וכבו מכשירים בסוף יום העבודה.

לשמור על קשר

 • 'מסדר נוכחות' יומי: הקפידו על תקשורת פתוחה ותכופה עם המנהל, העמיתים והעובדים הכפופים לכם. על המנהלים לקיים ישיבות סדירות עם חברי הצוותים שלהם. קבעו ציפיות לזמני תגובה על הודעות דוא"ל ושיחות טלפון והפעילו תזכורות או התראות 'לא במשרד' אם אתם נעדרים מ'שולחן העבודה' שלכם פרק זמן ממושך.
 • נצלו פלטפורמות טכנולוגיות רלוונטיות: אפשר להניח שגם בימים רגילים אתם משתמשים בטלפון, בדוא"ל ובצ'אטים. אפשר להשתמש גם בוועידות וידאו כדי להגביר את תחושת החיבור ולהפיג את תחושת הבידוד (עצה: שיחות וידאו יכולות לתת למשתתפים מוטיבציה 'להתלבש לעבודה', המסייע לשיפור דפוס החשיבה לאורך היום).
 • להיות פרודוקטיביים ופרואקטיביים: תכננו לעמוד ביעדי הפרודוקטיביות המצופים מכם כאשר אתם עובדים במשרד. בקשו מהמנהל הישיר או מעמיתים לעבודה לדרוש מכם דין וחשבון. הקפידו ליידע עמיתים אם צפויים עיכובים בעבודתכם או אם אתם משתפים פעולה עם אחרים בפרויקט קבוצתי.
 • נצלו את התמיכה הטכנולוגית: היעזרו במערך התמיכה הטכנית של הארגון ופנו בשאלות ובבקשות לקבלת סיוע. זכרו שצוות ה-IT מטפל בפניות רבות בשל המצב.

ניהול משק הזמן האישי

 • תרגלו ניהול יעיל של משק הזמן: תוך כדי הסתגלות לסביבה החדשה, התחילו לזהות שעות טובות לביצועי שיא, לדוגמה, שעות הבוקר המוקדמות, לפני ששאר בני הבית מתעוררים. מצאו את המועדים המתאימים לכם ביותר כדי למקסם את הפרודוקטיביות האישית.
 • הקצו זמן לבלתי צפוי: אם תביאו בחשבון זמן נוסף לדרישות עבודה בלתי צפויות, תהיו פחות לחוצים אם וכאשר מצב שכזה יתעורר. הקצו זמן מראש; תמיד תוכלו לנצל אותו למשהו אחר ולהתקדם בפרויקט אם לא יצוץ מקרה דחוף.
 • הקפידו על הפסקות: קומו, התרחקו מאזור העבודה וצאו להפסקות בנות 10-20 דקות את לשעתיים. צאו להליכה קצרה, קראו מאמר קצר, בדקו מה שלום בני הבית או חברים אחרים שעובדים מרחוק. ההתמקדות בנושא אחר תגביר את הפרודוקטיביות שלכם כאשר תחזרו לעבודה.
 • גלו גמישות וסבלנות: במצב הנוכחי של עבודה מהבית, זה חשוב יותר מאי-פעם. זכרו, שעד שהחברות עצמן יסתגלו למצב החדש ויציידו כיאות את כוח העבודה שנאלץ לעבוד מרחוק, ייתכנו עיכובים בתגובות מעמיתים או פערי טכנולוגיה.

אל תעבדו בלחפש עבודה

שלחו קורות חיים ואם אין, השאירו פרטים
ואנחנו כבר ניקח את זה מכאן

* שדות חובה
אל תעבדו בלחפש עבודה

שלחו קורות חיים ואם אין, השאירו פרטים
ואנחנו כבר ניקח את זה מכאן

תחומי העיסוק שמעניינים אותי

* שדות חובה
תודה!

הפרטים התקבלו בהצלחה.
אנחנו כבר מחפשים את העבודה הבאה שלך
ונעדכן אותך בהקדם.

תודה!

הפרטים התקבלו בהצלחה.
אנחנו כבר מחפשים את העבודה הבאה שלך
ונעדכן אותך בהקדם.