// !-- Global site tag (gtag.js) - Google Ads: 674976774 --> ?>
It's your time to shine
דף ראשי » המגזין » הייתם בטוחים ש"יחטפו" אתכם לעבודה ועדיין זה לא קרה?
left right

הכח של חברות השמה

הכח של חברות השמה

הייתם בטוחים ש"יחטפו" אתכם לעבודה ועדיין זה לא קרה?

אורית יחזקאל, סמנכ"לית חטיבת KA ב-Manpower , מסבירה מדוע חברת השמה יכולה לעזור לכם

 

הביקוש למשרות שונות ולתפקידים נחשקים הרבה פעמים גדול יותר מההיצע ומציאת משרה הופכת להיות תחרותית וקשה. כאן בדיוק נכנסות לתמונה חברות השמה, שמשמשות עבורכם סוכן ודואגות לקדם את המועמדות שלכם לתפקידים שלא תגיעו אליהם בלעדיהן.

 

חיפוש עבודה נוגע לכולנו. בין אם אתם רוצים להתקדם, לעשות הסבה מקצועית או כל סיבה אחרת. הרבה פעמים אתם בטוחים כי לא מדובר במהלך מורכב וכי בעזרת הרשתות החברתיות, מודעות הדרושים והקשרים שלכם לא תהיה לכם בעיה למצוא משרה מתאימה.

 

לא פעם המציאות טופחת על פניכם. כשהיצע המשרות הקיים מוגבל והביקוש עולה עליו, וכשאינכם מעוניינים להתפשר על התפקיד ועל התנאים, כדאי שתשקלו פנייה לחברת השמה שתעזור לכם בתהליך חיפוש העבודה. אורית יחזקאל, סמנכ"לית חטיבת KA ב-Manpower , מסבירה מדוע חברות השמה הן הפתרון כדי שתשיגו את התפקיד הנחשק והמתאים לכם.

 

למה כדאי שתפנו לחברת השמה?

  • הן מתאימות בין המועמד לתפקיד – חברות השמה נחשבות למתווכות. "אנחנו יודעים למצוא את המשרה המתאימה לכל מועמד ודואגות שיגיע לשלבי המיון".
  • הן מהוות גורם מסנן – לחברות השמה יש את הכלים המקצועיים לסנן מועמדים לא מתאימים, ולפי אורית "המטרה שלנו לחבר את האדם הנכון לארגון הנכון".
  • הן דואגות שכל המועמדים יקבלו הזדמנות – קורות החיים הרבים שמגיעים לארגון גורמים לו לדחוק הצידה מועמדים מתאימים. חברות השמה דואגות שכל המועמדים המתאימים יגיעו לשלב המיונים בארגון.
  • הן מחזיקות בכל הידע הנדרש להתאמה מושלמת – המידע המועבר בפרסומי משרות הוא בסיסי ולא מפורט. כך פעמים רבות אתם מגלים ששעות העבודה או השכר לא תואמים למה שאתם מחפשים. "אנחנו מכירים גם את המועמד וגם את הארגון ולכן יש לנו את כל הנדרש כדי לדעת האם ההתאמה נכונה. אנו גם יודעים על מה הארגון יסכים לוותר או על מה המועמד יהיה נכון להתפשר".

 

מה היתרונות של חברת השמה על פני אפשרויות אחרות לחיפוש עבודה?

  • לוחות דרושים – לא מספקים את כל המידע, כלליים מדי או מכילים פרטים לא מדויקים. לרוב לא מציין בהם השכר המוצע.
  • אתרי הדרושים של הארגונים – עם קורות החיים הרבים שנשלחים, קורות החיים שלכם נעלמים ואינכם מבינים מדוע לא חזרו אליכם.
  • רשתות חברתיות – כולם מנסים להגיש לפרסום ברשת חברתית, גם אלה שפחות מתאימים. זה מבלבל את הארגון והוא לא מתאמץ לעשות את הסינון.

 

"אנחנו יודעים לקשר את המועמד הנכון לארגון ולקדם אותו ככל שניתן בתהליך", מסבירה אורית. "אין כאן עניין של מזל. אם המועמד מתאים אנו מקדמים אותו והוא לא נאבד בים של מועמדים".

לאיזו חברת השמה פונים?

חשוב לפנות לחברת השמה עם מוניטין וניסיון. כך אתם זוכים בקשרים והזדמנויות רבים יותר. חשוב שהחברה מנהלת את מאגר המועמדים שלה במערכת ממוחשבת ומדויקת, כדי שהמתאימים מבינכם יעלו בה כשיש משרה מתאימה.

אם אתם שייכים לתחומים ספציפיים, כמו עורכי דין או הייטק, כדאי שתפנו לחברות השמה עם מחלקות שמתמחות בתחומים אלה. אם אין לכם הרבה ידע לגבי מה שמתרחש בעולם התעסוקה,  כדאי שתפנו לחברות השמה שיש להם שירותי ייעוץ והכוונה. יש חברות שמציעות שירות לעזרה בכתיבת קורות חיים או שדרוג שלהם.

 

אם אתם מעוניינים בהסבת קריירה, חפשו חברות השמה עם מחלקה שיודעת להפנות אתכם לתחומים חדשים, המתאימים לכישורים שלכם.

 

איך מחפשים עבודה באמצעות חברת השמה?

ישנן שתי דרכים עיקריות.

  • פנייה יזומה – אם אתם פונים לאחר שמצאתם משרה בפרסומים של חברת השמה, הם  מתקשרים אליכם ואם אתם מתאימים הם מקדמים אתכם לשלב הריאיון, מבדקי ההתאמה וכו'. יש פעמים שגם שלב המשא ומתן על השכר נעשה דרכם.
  • פניה כללית – כשאין תפקיד ספציפי, חברת ההשמה בוחנת את ההתאמה שלכם למגוון תפקידים ושומרת את הפרטים במערכת ממוחשבת כדי לפנות אליכם כשיימצא תפקיד.

 

אורית, מה הטיפ שלך למחפשי עבודה?

"גם אם לא מצאנו לכם משרה עכשיו, שמרו איתנו על קשר. אל תחכו שנפנה אליכם, חפשו משרות, העזרו ביועץ מטעמנו שיעזור בחיפוש וידאג לעדכן אתכם במשרות רלוונטיות. מי שמכיר את עולם התעסוקה יודע הכי טוב כיצד לעזור לכם".

אל תעבדו בלחפש עבודה

שלחו קורות חיים ואם אין, השאירו פרטים
ואנחנו כבר ניקח את זה מכאן

* שדות חובה
אל תעבדו בלחפש עבודה

שלחו קורות חיים ואם אין, השאירו פרטים
ואנחנו כבר ניקח את זה מכאן

תחומי העיסוק שמעניינים אותי

* שדות חובה
תודה!

הפרטים התקבלו בהצלחה.
אנחנו כבר מחפשים את העבודה הבאה שלך
ונעדכן אותך בהקדם.

תודה!

הפרטים התקבלו בהצלחה.
אנחנו כבר מחפשים את העבודה הבאה שלך
ונעדכן אותך בהקדם.