// !-- Global site tag (gtag.js) - Google Ads: 674976774 --> ?>
close
מחפשים פתרונות בתחום משאבי אנוש לחברה שלכם? השאירו פרטים:

  שם ארגון
  נושא
  דואר אלקטרוני
  טלפון
  תוכן ההודעה
  איננו מגייסים לתחום הניקיון, המלצרות והאבטחה*
  צרו קשר
  דף ראשי » המגזין » כיצד מתכוננים לקראת כוח עבודה מבוסס אדם ומכונה?
  left right

  תרחישים עתידיים

  כיצד מתכוננים לתרחישים עתידיים

  תכנון תרחישים לכוח עבודה, היה בדרך כלל בגדר תרגיל מחשבה חיצוני של חברות בתעשיית הנפט והתשתיות שנקודת המבט שלהן הייתה לטווח הארוך. כל האחרים כיוונו את עצמם לפי מודלים חדשים במהירות ובהתאם לצורך, גייסו טאלנטים חדשים כדי לבנות את כוח העבודה הנדרש לשינוי. הגישה הזו לא עובדת יותר. עבור רבים, גישה זו לא מתאימה יותר, כיוון שמצוקת הכישרונות נמצאת בשיאה מזה 12 שנה* ועתיד כוח העבודה לא עומד למכירה.

  ManpowerGroup שילבה כוחות עם MxD כדי להעמיק את המבט בענף הייצור – אחד מהענפים שכוחות העבודה בו מושפעים במיוחד מדיגיטציה. למרות שממצאינו ספציפיים לענף זה, אפשר ומומלץ לשכפל את המתודולוגיה לכל הענפים.

  יצרנו מפה של ארגון ייצור עתידי ומיפינו בו שבעה תחומים עיקריים של ארגון טיפוסי  וצפינו את הצרכים הפונקציונליים העתידיים של כל אחד מהם. לא מדובר במדע מדויק, אך אנו רואים בדרך זו שאנחנו יודעים הרבה יותר על צורתו של כוח העבודה העתידי ממה שאנחנו חושבים. ארגונים כבר מתווים לעצמם טיוטות מתוחכמות של תכנון פיננסי לטווח של שלוש עד חמש שנים, המושתתות על הנחות תפעוליות מורכבות. זיהוי האסטרטגיה של כוח העבודה הוא בסך הכל ממד נוסף – וחשוב – בשל הכוחות המאתגרים אסטרטגיות מסורתיות של כוח העבודה

  • 16% מהארגונים צפויים להגדיל את מצבת העובדים בתחום טכנולוגיית המידע (IT), ולהרחיב בכך את הפער שכבר קיים בין ביקוש להיצע בכוח העבודה. ב-38% מהארגונים כבר מדווחים על קושי להכשיר מיומנויות טכניות מבוקשות
  • כמו כן, ארגונים מדווחים שקשה אף יותר להכשיר מיומנויות 'רכות' כשהדרישה למיומנויות אלה צפויה גם היא לגדול בכל התעשיות – ב-26% בארה"ב וב-22% באירופה.
  • בתוך חמש שנים, בני דור המילניום ובני דור ה-Z יהוו יותר משני שלישים מכוח העבודה הגלובלי. רוב מוחלט של העובדים – 87% – מעוניינים בהסדרי עבודה גמישים, לדוגמה עבודה תחת חוזה, משרה חלקית ועבודה זמנית

  ארגונים בכל הגדלים נאבקים מסיבות שונות. ארגונים גדולים הזקוקים לעובדים בעלי מיומנויות משמעותיות באופן מיידי עלולים למצוא את עצמם במלחמות מחירים יקרות על טאלנטים בכירים, וכדי להימנע מכך יהיה עליהם להשקיע יותר זמן, משאבים והתמקדות אסטרטגית בהכשרה.

  ארגונים קטנים יותר, שאינם יכולים להרשות לעצמם להשקיע בעלויות גיוס מנופחות או בהכשרה הגוזלת זמן רב, ייאלצו לתכנן את צעדיהם בקפידה ובאופן יזום כדי לשמור על יתרון בשוק.

  בהקשר זה, תכנון תרחישים לכוח עבודה הוא קריטי לכל סוגי הארגונים.

  משרות עתידיות יושתתו על פונקציות ותפקידים שיתפתחו באופן מתמיד. בזיהוי 165 תפקידים כאלה בענף הייצור, ManpowerGroup מסייעת לארגונים בענף להתכונן לקראת צורכי הצמיחה העתידיים שלהם, שימוש באותה מתודולוגיה – פילוח המרכיבים של הפונקציות והתפקידים הצפויים – עשוי לסייע לארגונים בענפים אחרים למפות את צורכיהם העתידים אל מול כוח העבודה הנוכחי שלהם ולקבוע את ההתאמות הנדרשות בזמן אמת באמצעות שדרוג מיומנויות, גיוס עובדים ומיקור חוץ. אף ענף אינו פטור ממהפכת הטכנולוגיה הדיגיטלית, אך כולם מסוגלים להתכונן אליו באופן שווה.

   

   

  אל תעבדו בלחפש עבודה

  שלחו קורות חיים ואם אין, השאירו פרטים
  ואנחנו כבר ניקח את זה מכאן

  * שדות חובה
  אל תעבדו בלחפש עבודה

  שלחו קורות חיים ואם אין, השאירו פרטים
  ואנחנו כבר ניקח את זה מכאן

  תחומי העיסוק שמעניינים אותי

  * שדות חובה
  תודה!

  הפרטים התקבלו בהצלחה.
  אנחנו כבר מחפשים את העבודה הבאה שלך
  ונעדכן אותך בהקדם.

  תודה!

  הפרטים התקבלו בהצלחה.
  אנחנו כבר מחפשים את העבודה הבאה שלך
  ונעדכן אותך בהקדם.