// !-- Global site tag (gtag.js) - Google Ads: 674976774 --> ?>
It's your time to shine
דף ראשי » המגזין » להיות יועצי גיוס- כרטיס הכניסה שלכם לתחום משאבי האנוש
left right

יועצי הגיוס

להיות יועצי גיוס- כרטיס הכניסה שלכם לתחום משאבי האנוש

 

יועצי הגיוס בחברות השמה, מתנהלים מול שני קהלי יעד, המעסיקים והמועמדים:

 • המעסיקים – משרטטים ליועצים את פרופיל התפקיד למשרות אותן הם רוצים לאייש.
 • המועמדים – מחפשים עבודה או מעוניינים להחליף תפקיד ושואפים להתאים בין כישוריהם לתפקיד.

יועצי הגיוס צריכים להכיר את מאפייני הארגון והמעסיקים כדי לאתר עבורם את המועמדים המתאימים. במקביל עליהם לקדם ולדאוג לצרכי המועמדים מול המעסיקים. הם מעורבים בתהליכי איתור, השמה וליווי. ההיכרות שלהם עם שני הצדדים היא הערך המוסף שהם מעניקים בתפקיד זה.

ההכרות העמוקה עם שני העולמות היא המפתח להצלחת עבודתם של היועצים. בחברת Manpower, כל סניף מתמחה בתחום מסוים (כגון: HR, ביוטק, כספים ופיננסים ועוד). יועצי הגיוס, השייכים לסניפים השונים, מכירים היטב את מרחב התעסוקה בו הם פועלים. הם יודעים מהם התפקידים הנדרשים ביותר, מה השכר הממוצע בתפקידים אלה, היכן לאתר מועמדים ומהן המיומנויות הנדרשות לכל תפקיד. היכולות והידע שהם צוברים מאפשרים להם לאתר את המועמדים המתאימים ביותר לכל משרה. כך שני הצדדים נהנים: המעסיק לא מבזבז זמן על מועמדים לא מתאימים והמועמדים ניגשים רק למשרות הרלוונטיות להם ומרכזים את מאמצם, רק עבור תפקידים הרלוונטיים להם.

ארגז הכלים של יועצי הגיוס

יועצי הגיוס צוברים ניסיון וידע רב במהלך תפקידם:

 • מכירים לעומק את אופן הפעילות של ארגונים גדולים, חברות קטנות או פרטיות, מוסדות ציבוריים או ממשלתיים, את הקריטריונים לפתיחת משרה, התנהלות תקציבים, קליטת עובד חדש, בניית תרבות ארגונית ועוד.
 • מתמחים בבניית פרופיל משרה, מדייקים את הפרמטרים כדי להתאימם למועמדים הנכונים עבור המשרה.
 • מומחים בראיון מועמדים, המהווה את אחד היסודות החשובים בתהליך הגיוס.

ארגז הכלים לו זוכים יועצי קריירה בתפקיד זה, מסייע להם גם לקידום הקריירה האישית בתחום משאבי האנוש. זהו קרש מקפצה אדיר לעולם הזה, אם יש לכם תשוקה ורצון לכך.

הפרופיל המתאים לתפקיד יועצי הגיוס

לבוגרי תואר ראשון במדעי החברה או מדעי ההתנהגות יש אמנם יתרון, אך בעלי תארים מתחומים אחרים או ללא תואר אקדמי יכולים להתקבל, לפי הכישורים, היכולות והניסיון שלהם. עורכי דין, רואי חשבון, כלכלנים, מי ששירתו כמאבחנים פסיכוטכניים בצבא או אלה המחפשים לשנות כיוון בקריירה, יכולים לעשות כך אם יש להם את התכונות הנדרשות:

 • תקשורת בינאישית גבוהה ויכולת יצירת אינטראקציה עם מעסיקים ומועמדים.
 • יכולות שיווק ושכנוע.
 • יכולת למידה והטמעה.
 • יכולת הקשבה והבנה.
 • תשומת לב לפרטים.
 • מוטיבציה וקדם אחרים להצלחה ולהצליח בעצמם.

כל אלה מתמצים בתכונות של נחישות, אינטואיציה רגשית גבוהה ותקשורת בין אישית מעולה.

 

העתיד של יועצי הגיוס בחברת Manpower

Manpower היא קבוצה בינלאומית, וותיקה מאוד, המתמחה במשאבי אנוש – גיוס והשמה, העסקת עובדים במיקור חוץ, ניהול פרויקטים ועוד. היתרון של Manpower, הוא שיש לה ידע, כלים וניסיון, שמקדמים את ההון האנושי על בסיס יומי. חלק גדול ממנהלי הסניפים של יועצי הגיוס התחילו את דרכם בתפקיד זה, מה שמשמש מודל לחיקוי. ליועצים שלנו יש מסלול עתודה ניהולית ומקום לצמוח אליו.

 

מהלך ההכשרה של יועצי הגיוס

 • קורס יועצים ארצי –יועצי הגיוס זוכים להכשרה מלאה לתפקיד על ידי צוות מנהלי החברה. הם עוברים הדרכות וסימולציות להתמודדות עם מעסיקים ומועמדים, ליווי מועמדים לראיון, מיומנויות לאיתור מועמדים ועוד.
 • חפיפה – במשך חודש וחצי, מנהל הסניף ורכז ההדרכה מלווים באופן צמוד את היועצים, כולל סיוע ליצירת קשרים ראשונים עם מעסיקים חדשים.
 • הדרכות – גם לאחר שהוכשרו, אחת לכמה חודשים עוברים היועצים הדרכות, השתלמויות וסדנאות בתחומים מגוונים, כדי להתמקצע ולקדם את עצמם בתפקיד.

 

הכניסה לתפקיד נעשית באופן ברור ומסודר. היועצים מקבלים סיוע רב לאורך כל הדרך וזוכים ללמידה משמעותית ולפיתוח מיומנויות. אנו מאמינים שכניסה ייחודית, מעניינת ומספקת לעולם משאבי האנוש, נעשית על ידי מילוי תפקיד יועצי גיוס ב-Manpower.  

אם אתם רוצים ליהנות מכל העולמות ולתרום להם, הצטרפו למערך יועצי הגיוס שלנו.

אל תעבדו בלחפש עבודה

שלחו קורות חיים ואם אין, השאירו פרטים
ואנחנו כבר ניקח את זה מכאן

* שדות חובה
אל תעבדו בלחפש עבודה

שלחו קורות חיים ואם אין, השאירו פרטים
ואנחנו כבר ניקח את זה מכאן

תחומי העיסוק שמעניינים אותי

* שדות חובה
תודה!

הפרטים התקבלו בהצלחה.
אנחנו כבר מחפשים את העבודה הבאה שלך
ונעדכן אותך בהקדם.

תודה!

הפרטים התקבלו בהצלחה.
אנחנו כבר מחפשים את העבודה הבאה שלך
ונעדכן אותך בהקדם.