// !-- Global site tag (gtag.js) - Google Ads: 674976774 --> ?>
It's your time to shine
דף ראשי » המגזין » משכירים לעצמאים
left right

המעבר משכירים לעצמאים

דילמות לפני היציאה לדרך

סביר להניח שאתם מכירים את התחושה הזו: אחרי 10, 15, או אפילו 30 שנה במקצוע, החלטתם שדי. נמאס לכם להיות שכירים או להיות תלויים במעסיק, אולי גיליתם שהתפקיד הנוכחי שלכם פשוט לא מאתגר יותר וייתכן שאתם מרגישים שהגיע זמן לשינוי עמוק יותר ועכשיו זה הזמן המתאים לחפש תחום עיסוק חדש.

 

בין אם מדובר בחלום ילדות ישן שהרים את ראשו בתקופה האחרונה ובין אם אתם חשים שהגיע הזמן לפנות ליזמות ולהיות אדונים לעצמכם ולזמנכם, תהיו בטוחים שאתם לא היחידים שהרגישו כך: העולם מלא במהנדסים שהחליטו לפתוח חנות פרחים, בנקאים שעברו להיות מאמנים אישיים או מנהלי כספים שהחליטו לפתוח משרד יעוץ עצמאי בתחום.

 

גם המגמות בשוק העבודה, שפולט משורותיו עובדים בגילאי 50 ומעלה, מובילות רבים למסלול הזה, לפעמים מתוך הכרח לשרוד כלכלית ולאו דווקא ממקום של הגשמת חזון אישי כלשהו.

 

כביכול הכול נראה נפלא ואופטימי, אולם יש גם סיכונים. לא מעט אנשים משוכנעים שיציאה לעצמאות היא המהלך הנכון ביותר עבורם ולכן ממהרים "לשבור את הכלים" ולהתפטר, רק בשביל לגלות מאוחר יותר שזה היה צעד פזיז ואולי אפילו מיותר והם נותרו ללא רשת ביטחון ליום שאחרי.

 

להגיע מוכנים ליום שאחרי

 

על פניו, הקמת עסק עצמאי, המהווה שינוי כיוון בקריירה או כניסה לעולם תוכן מקצועי חדש, יכולה להביא עמה רעננות, סיפוק מקצועי ואדרנלין. אולם, ההחלטה לצאת לעצמאות חייבת להתקבל אחרי תשומת לב ומחשבה שקולה, ומומלץ להסתייע באנשי מקצוע, חברים ואנשים שמכירים היטב את התחום בו אתם רוצים להשתלב.

 

לכן, מומלץ להתכונן לכך מראש, לבחון בצורה מעמיקה את הענף אליו אתם שואפים להיכנס ולהיעזר בשירותי הכוונה, ייעוץ וליווי, שיסייעו לכם לבנות מחדש את הקריירה שלכם ולמצות את הפוטנציאל הגלום בכם, הן הגלוי והן הסמוי.

 

לקבלת הכוונה, ייעוץ וליווי בבניית הקריירה שלכם לחצו כאן

 

 

אז רגע לפני שאתם עושים את הצעד המיוחל, הנה 10 שאלות שאתם חייבים לשאול את עצמכם לפני:

 

  1. האם יש לכם חזון ברור? כדאי לבדוק האם יש לכם תוכנית ברורה לאן אתם רוצים להגיע, ואם לא אז כדאי שתיצרו מעין "מפת דרכים" שעל בסיסה תיצאו לדרך.

 

  1. האם זה בוער בעצמותיכם? תשאלו את עצמכם האם יש לכם תשוקה אמיתית לעניין, שכן ללא עניין אישי ומוטיבציה גבוהה, זה פשוט לא יצליח.

 

  1. האם יש לכם אופי יזמי? אופי יזמי הוא שילוב של מוטיבציה, דרייב חזק מאוד, אורך רוח וסבלנות, יכולת להתמודד עם כישלונות ולא להתרסק, יכולות שיווק, מכירה, חוצפה ותעוזה. אם יש לכם את החלק הארי של התכונות הללו, אתם בדרך הנכונה.

 

  1. האם יש לכם את היכולות המקצועיות הדרושות למיזם? אם התשובה היא לא, אז מומלץ להתכונן מספיק זמן לפי שתעשו את הצעד הראשון, באמצעות קורסים בשיווק, יזמות וניהול חשבונות.

 

  1. האם אתם יודעים לענות על השאלה: "למה אתם ולא מישהו אחר"? בדקו האם אתם יודעים לשווק את עצמכם בצורה מוצלחת ולהסביר מה יש לכם בהשוואה למתחרים שלכם, או שתשכרו מישהו שיעשה זאת עבורכם?

 

  1. האם אתם מוכנים למכור את עצמכם? כשיוצאים לעצמאות היכולת למכור ולשווק באופן עצמי היא קריטית, ואתם צריכים להכיר היטב את כל הפלטפורמות השיווקיות שמאפשרות זאת.

 

  1. האם אתם בנויים לעבודה לבד? בניית עסק עצמאי לבד לא מתאימה לכל אחד. במקרה כזה ניתן לעשות אחד מהשניים: למצוא שותף שישלים את היכולות שלכם, או ליצור מעין דירקטוריון, מועצה מייעצת שתהיה בנויה מקולגות מפרגנים, לקוחות פוטנציאליים וכיוב', איתם ניתן לעשות חשיבה ולקבל משוב על רעיונות ומהלכים.

 

  1. האם יש לכם משמעת עצמית או שאתם מאלה שדוחים ונמרחים? כשעובדים באופן עצמאי, צריך לדעת לבנות סדר יום והכי חשוב – לעמוד בו. כשאתם עצמאים אין מי שמנהל במקומכם את היום, ולכן מה שלא תספיקו לעשות פשוט לא יקרה.

 

  1. האם אתם יכולים להרשות לעצמכם לרדת ברמת ההכנסה לתקופה ממושכת? זה לא קל ליצור הכנסה מספקת מעסק חדש ולכן חשוב שתכינו לעצמכם רשת בטחון כלכלית שתמנע מכם לקבל החלטות שגויות כתוצאה מלחץ.

 

  1. האם אתם טיפוס של משכורת/הכנסה קבועה? היציאה לעצמאות כרוכה בסיכון כלכלי ובתזרים הכנסות לא יציב, ולכן חשוב שתדעו כיצד להתנהל בצורה מסודרת, תשימו כסף בצד בחודש "ובאופן כללי – להתנהל באופן חכם.

 

אם עניתם על כל השאלות הללו בחיוב, אז כנראה שיש לכם את "זה", ועכשיו רק צריך להתחיל לעבוד. ואם לא, תבדקו מהם האלמנטים החסרים לכם, התייעצו עם חברים וקולגות מהתחום, והיעזרו ביועץ מומחה שיסייע לכם להבין כיצד ניתן לגשר על הנושאים הללו.

 

אל תעבדו בלחפש עבודה

שלחו קורות חיים ואם אין, השאירו פרטים
ואנחנו כבר ניקח את זה מכאן

* שדות חובה
אל תעבדו בלחפש עבודה

שלחו קורות חיים ואם אין, השאירו פרטים
ואנחנו כבר ניקח את זה מכאן

תחומי העיסוק שמעניינים אותי

* שדות חובה
תודה!

הפרטים התקבלו בהצלחה.
אנחנו כבר מחפשים את העבודה הבאה שלך
ונעדכן אותך בהקדם.

תודה!

הפרטים התקבלו בהצלחה.
אנחנו כבר מחפשים את העבודה הבאה שלך
ונעדכן אותך בהקדם.