// !-- Global site tag (gtag.js) - Google Ads: 674976774 --> ?>
It's your time to shine
דף ראשי » המגזין » עבודה מועדפת לחיילים משוחררים – בעד ונגד
left right

מצדיעים למשוחררים

עבודה מועדפת לחיילים משוחררים – בעד ונגד

עבודה מועדפת לחיילים משוחררים – בעד ונגד

אם אתם עומדים להשתחרר משירות צבאי ארוך או שממש לאחרונה החזרתם ציוד בבקו"ם, אתם ודאי יודעים שהחיים "על אזרחי" טומנים בחובם אינספור אפשרויות להתפתחות אישית ומקצועית. אז למרות שאחרי שירות צבאי ארוך מה שהכי מתחשק לכם זה לנוח, בימים או בחודשים שלאחר השחרור, תצטרכו להחליט על נתיב תעסוקתי התחלתי שיאפשר לכם להתחיל להגשים את היעדים והחלומות שלכם.

אחת מאפשרויות הפרנסה הפופלאריות ביותר בקרב חיילים משוחררים היא עבודה מועדפת או כפי שהיא נקראת בחוק – עבודה נדרשת. אך לפני שאתם קופצים למים במטרה לקבל את המענק הכספי המיוחל, כדאי שתשקלו גם את  שאר האופציות העומדות בפניכם כדי שתוכלו למקסם את ההכנסות שלכם ועל הדרך, לרכוש ניסיון תעסוקתי משמעותי.

מם תנאי הזכות למענק עבודה מועדפת?

על פי חוק הביטוח הלאומי, תנאי הזכאות לעבודה נדרשת הם שירות צבאי או לאומי בן 24 חודשים ושישה חודשי עבודה מלאים באחד מהענפים הבאים:

תחנות דלק – עבודה בתדלוק, נהיגה על מכליות או מכירה בחנויות נוחות הנמצאות בתחום תחנת הדלק.

בתי מלון – חדרנות, מלצרות, עבודה בבריכה, צוות בידור או אבטחה.

אתרי חקלאות – עבודה בבתי אריזה ומיון, אבטחה ושמירה.

בנייה ושיפוצים – שיפוץ מבנים, בקרת איכות ודגימת בטון.

גינון – טיפול בגינות קיימות והקמת גינות חדשות, הדברת מזיקים.

מפעלים – נגריות, מסגריות, מתפרות, ייצור מזגנים ודודי שמש, מחזור פסולת.

טיפול באנשים עם מוגבלויות – פיקוח וסיוע בפעולות יומיומיות כגון רחצה, אכילה וניידות.

למה כדאי לכם לעבוד בעבודה מועדפת?

כבר בימים הראשונים שלאחר השחרור, תיווכחו לגלות שבחיים האזרחיים צריך כסף, ולא מעט ממנו. עבודה לחיילים משוחררים תעניק לכם בנוסף לשכר בגין חודשי עבודתכם, מענק שיקפיץ אתכם צעד משמעותי קדימה בדרך אל המטרה הבאה שלכם. בין אם תכננתם טיול ארוך לדרום אמריקה או למזרח, ובין אם אתם מעדיפים להשתלב בלימודים אקדמיים באחת מהאוניברסיטאות או המכללות המובילות, מדובר בסכום כסף משמעותי שיעזור לכם בהמשך הדרך.

תקופת הקורונה בה מצטמצמות משמעותית אפשרויות הבילוי והנסיעות לחו"ל, היא תקופה מצוינת להתמקדות בעבודה וצבירת כסף לחסכונות עתידיים.

בניגוד לדעה הרווחת, עבודה מועדפת היא מעבר לעבודה לחיילים משוחררים בלבד, ועשויה, בחלק מן המקרים, להיות הזדמנות לפיתוח קריירה מצליחה באחד מהענפים הנדרשים במשק. גם אם התחלתם בתור עובדים זוטרים על מנת לקבל את המענק הכספי, במידה ותתמידו, תשקיעו ותוכיחו את עצמכם במקום העבודה, תוכלו להנות מאפשרויות התפתחות בתחום גם בעתיד.

כמו כן, בנוסף להיבטים הכלכליים והתעסוקתיים, עבודה מועדפת היא גם הזדמנות להמשיך ולתרום בתחומים אשר לעיתים, סובלים ממחסור בביקוש ובעובדים. אם חשוב לכם לקחת חלק משמעותי בעשייה למען המשק הישראלי ואתם רואים את עצמכם חלק ממנוע הצמיחה של הכלכלה במדינה, עבודה מועדפת עשויה להיות אופציה מצוינת עבורכם.

למי לא מתאימה עבודה מועדפת?

עבודה מועדפת דורשת יכולת התמדה. במידה ותכננתם לצאת לטיול הגדול כחודשיים או שלושה לאחר השחרור, או אם אתם יודעים שלא יתאפשר לכם לעבוד במשרה מלאה במשך חצי שנה לפחות, ייתכן שתעדיפו למצוא עבודה בשוק החופשי. בנוסף, מכיוון שתפקידים פקידותיים אינם מזכים את העובדים בהם במענק, במידה וחשוב לכם להשתלב בתחום האדמיניסטרציה, שקלו למצוא עבודה בענפים אחרים.

מומחי התעסוקה של Manpower זמינים כדי לסייע לכם בהתלבטויות שלאחר השחרור, על מנת לאפשר לכם למצוא את העבודה המתאימה ביותר עבורכם.

אל תעבדו בלחפש עבודה

שלחו קורות חיים ואם אין, השאירו פרטים
ואנחנו כבר ניקח את זה מכאן

* שדות חובה
אל תעבדו בלחפש עבודה

שלחו קורות חיים ואם אין, השאירו פרטים
ואנחנו כבר ניקח את זה מכאן

תחומי העיסוק שמעניינים אותי

* שדות חובה
תודה!

הפרטים התקבלו בהצלחה.
אנחנו כבר מחפשים את העבודה הבאה שלך
ונעדכן אותך בהקדם.

תודה!

הפרטים התקבלו בהצלחה.
אנחנו כבר מחפשים את העבודה הבאה שלך
ונעדכן אותך בהקדם.