// !-- Global site tag (gtag.js) - Google Ads: 674976774 --> ?>
close
מחפשים פתרונות בתחום משאבי אנוש לחברה שלכם? השאירו פרטים:

  שם ארגון
  נושא
  דואר אלקטרוני
  טלפון
  תוכן ההודעה
  איננו מגייסים לתחום הניקיון, המלצרות והאבטחה*
  צרו קשר
  דף ראשי » המגזין » שלוש דרכים שבהן תהליך ה Outplacement יסייע לכם לתמוך בעובדים בארגונכם.
  left right

  נשארים לעבוד

  הדרכים שבהן תהליך Outplacement יסייע לכם לתמוך בעובדים שלא פוטרו בארגונכם

  כשאנחנו מעריכים את שוק המשרות הגלובלי לאחר יותר משנה מאז תחילתה של מגפת הקורונה, ברור שהסביבה משתנה כל הזמן. 43% מהעסקים צופים צמצום של כוח העבודה שלהם בחמש השנים הבאות, ועם זאת 34% מהעסקים מתכננים להגדיל את כוח העבודה שלהם באותה תקופה. עם התרחבות הדיגיטציה והאוטומציה בכל ענפי התעשייה, עוד ועוד חברות מתכננות טרנספורמציות רחבות היקף או נמצאות בעיצומן של טרנספורמציות כאלה.

  טרנספורמציה ארגונית משפיעה על כל כוח העבודה. היא משפיעה על המפוטרים שעוזבים, על המנהלים החייבים למסור את החדשות הקשות ועל העובדים הנותרים. ניתן להעיד כי רובם מכירים בערכם של שירותי השמה מחדש שחברה מספקת לעובדים העוזבים.

  למבקשי עבודה בארה"ב נדרשים בממוצע לפחות 23 שבועות למציאת תפקיד חדש, אבל פרק זמן זה מתקצר משמעותית כשנעשה שימוש בשרותי Outplacement.

  נקודה פחות ידועה ופחות מדוברת היא האופן שבו השמה מחדש מחזקת את הביטחון ואת המורל בקרב העובדים הנותרים.

  לפניכם שלוש דרכים שבהן תוכל השמה מחדש לתמוך בכל כוח העבודה שלכם במהלך טרנספורמציה ארגונית ולאחריה.

  סייעו לעובדים העוזבים למצוא מקום עבודה חדש

  האם ידעתם שלטייס של מטוס סילון מסחרי קשה הרבה יותר לבצע נחיתה חלקה כשהמטוס ריק? ניתן לומר זאת גם על עובד שעוזב מקום עבודה ללא סיוע בהשמה חדשה, בייחוד כשהאבטלה מתרחבת ומציאת משרות פנויות מצריכה תמיכה רבה יותר. לדברי קיי אוואן מקבוצת Lloyds Banking, עובדים הצפויים כיום לפיטורים נמצאים בלחץ רגשי גדול הרבה יותר בשל המגפה הגלובלית והזעזועים שבאו בעקבותיה. השמה מחדש מפיגה מעט מהלחץ הזה בכך שהיא מסייעת לאנשים שעוזבים את הארגון לעשות זאת מתוך ביטחון וגישה חיובית.

  ביטחון זה נובע מיכולתו של ספק ה Outplacementלסייע לעובדים למצוא משרות חדשות בפרק זמן קצר יותר,  תוך שימוש במערכות מתקדמות כגון בינה מלאכותית ולמידת מכונה המתפתחות במהירות, כדי לסייע לעובדים לנחות על רגליהם מהר יותר.
  שימוש בשירותי Outplacement להובלת נחיתה חלקה יותר לעובדים קיימים מעיד שהארגון שלכם דואג לבריאותם הנפשית של עובדיו  ולהצלחתם בעתיד.

  כשאתם מסייעים לעובדים להתכונן לקראת מקום העבודה הבא, אתם שומרים על קשרים חיוביים למקרה שארגונכם יצטרך לגייס את האנשים האלה מחדש בעתיד.

  עודדו את העובדים הנותרים להישאר בארגון

  "מה יקרה עם העובדים הנותרים"? צריכה להיות אחת השאלות שאתם שואלים, לפני שאתם מבצעים טרנספורמציה ארגונית. במהלך טרנספורמציה ולאחריה, העובדים הנותרים חווים לא אחת 'אשמת שורדים' או היעדר מוטיבציה ומחויבות בשל אי-הוודאות המתמשכת, שחיקה מהעבודה הנוספת המוטלת עליהם ו/או חרדה מחשש שגם משרותיהם נמצאות בסכנה. במקרים רבים עובדים עוזבים את הארגון בשל גורמי לחץ אלה. לאמיתו של דבר, צמצום כוח העבודה שלכם ב-1% עלולה להביא לעלייה של 31% בתחלופת העובדים בשנה שלאחר מכן.

  תמיכת Outplacement, מתן אימון מתאים למצב ושיח פתוח על השינויים מחזקים את האמון והביטחון בקרב העובדים הנותרים. חברת התכשיטים פנדורה מייחסת את ההצלחה בטרנספורמציה שביצעה לאחרונה להפשטת מטרת העל שלה למדד ביצוע עיקרי (KPI) אחד – השוואת מכירות מקבילות (like-for-like sales) – כך שלכל העובדים היה קל להבין ולזכור אותה. פנדורה וידאה שלעובדים הנותרים יינתנו הזדמנויות להתחבר לאסטרטגיה ולמטרות החדשות של הארגון באמצעות מפגשים פנימיים של העובדים עם חברי ההנהלה הבכירה ומשלוח שבועי של הודעות דוא"ל במהלך הטרנספורמציה. פנייה לכל כוח העבודה בבקשה לקחת חלק בתהליך, פותחת את הדלת להתקדמות באופן חיובי במהלך הטרנספורמציה ולאחר השלמתה.

  הכשירו מנהלים בכל הדרגים לתקשר טוב יותר

  העברת מסרים קשים אינה משימה קלה, בייחוד למנהלים ישירים שייתכן שאינם רגילים לעשות זאת. במסגרת תוכנית Outplacement, חשוב לתמוך במנהלים בכל הדרגים בהעברת מסרים עקביים והוגנים לעובדים בכל הדרגים.

  Right Management הייתה שותפה בפעולות Outplacement של חברה קמעונית גדולה במשך יותר מ-11 שנים. לצורך תמיכה בחברה הקמעונית במהלך הצמצומים הנרחבים, ניתנה הכשרה למנהלים בדרגים השונים שעתידים למסור את הודעות הפיטורים לעובדים הנוגעים בדבר. הנחלת הדרכים הטובות ביותר להסברת השינויים, הפחיתה את הסיכון המשפטי לחברה הקמעונית ובה בעת סיפקה תמיכה חשובה ביותר למנהלים ולהנהלה הבכירה.

  שקיפות ותקשורת רציפה הן המפתח לטרנספורמציה מוצלחת, וחשוב לייחד תשומת לב להשפעה המתמשכת על כל כוח העבודה. מתן תמיכה נאותה כיום, יתבטא בכוח עבודה מחויב ופרודוקטיבי יותר לאחר השלמת הטרנספורמציה והקטנת הסיכון של הארגון לאובדן הטאלנטים המובילים בעתיד.

  למידע נוסף על שרותי ה Outplacement שלנו , לחצו כאן

  אל תעבדו בלחפש עבודה

  שלחו קורות חיים ואם אין, השאירו פרטים
  ואנחנו כבר ניקח את זה מכאן

  * שדות חובה
  אל תעבדו בלחפש עבודה

  שלחו קורות חיים ואם אין, השאירו פרטים
  ואנחנו כבר ניקח את זה מכאן

  תחומי העיסוק שמעניינים אותי

  * שדות חובה
  תודה!

  הפרטים התקבלו בהצלחה.
  אנחנו כבר מחפשים את העבודה הבאה שלך
  ונעדכן אותך בהקדם.

  תודה!

  הפרטים התקבלו בהצלחה.
  אנחנו כבר מחפשים את העבודה הבאה שלך
  ונעדכן אותך בהקדם.