// !-- Global site tag (gtag.js) - Google Ads: 674976774 --> ?>
It's your time to shine
דף ראשי » המגזין » איך להעביר למראיין מי אתם בחצי שעה?
left right

ריאיון עבודה, איך עושים את זה נכון

ראיון עבודה

איך להעביר למראיין מי אתם בחצי שעה?

גילי פחימה מנהלת תחום הביוטק ב-Manpower כאן כדי להסביר

 

כדי לתת למראיין את המסרים שהוא מחפש מכם בזמן המוגבל שהקציבו לכם, כדאי שתדעו לעשות זאת נכון. קבלו שלושה טיפים מנצחים שיגרמו למראיין לקבל בדיוק את מה שהוא מחפש ויגדילו את הסיכוי שלכם לעבור לשלב הבא.

 

גם לפני ראיון העבודה וגם במהלכו, חלק מההתנהגות שלכם וממה שאתם אומרים, נובע מהרצון שלכם להבין מה המראיין רוצה לשמוע מכם. גילי פחימה, מנהלת תחום ביוטק ב-Manpower , מסבירה לנו איזה מידע המראיין שלכם כנראה רוצה לקבל מכם ומהי הדרך הנכונה לעשות זאת.

 

מה לגמרי?

"מראיינים מחפשים לוודא בראיון עבודה שני דברים", מסבירה גילי, "הראשון, מהי הרמה המקצועית שלכם. כאן כדאי שתדברו על ההשכלה, הידע שלכם סביב חברות ביוטק בישראל והניסיון שלכם ועל הכלים והכישורים שיעזרו לכן להצליח בתפקיד. הדבר השני, הוא מי אתם ברמה האישית והאם התכונות האישיות שלכם מתאימות לאופי הארגון והתפקיד עליו אתם מתמודדים. כאן כדאי שתדברו על התכונות שלכם. תנו גם דוגמאות ספציפיות ממקומות עבודה קודמים, בהם הדבר בא לידי ביטוי באופן מוצלח. כך המראיין יקבל מכם את התחושה שאתם מתאימים לארגון ולתפקיד גם ברמה האישית וגם ברמה המקצועית.

 

ומה פחות?

"אל תבזבזו את הזמן של המראיין על דברים שלא נוגעים לתפקיד עצמו, למשל על חוויות ממקומות עבודה שעבדתם בהם לפני שנים. לרוב, הוא יתמקד בתפקיד האחרון שלכם וכיצד הוא מתקשר לתפקיד החדש. מה אהבתם בתפקיד הקודם ואיך בדיוק דברים התנהלו שם, פחות מעניינים אותו. התמקדו בסיבות שבגללן אתם רוצים לעשות שינוי ולמה אתם חושבים שתתאימו לתפקיד החדש".

 

אז איך עושים זאת הכי טוב?

  • זה הזמן להשתמש במה שלמדתם בשיעורי הבית שעשיתם על הארגון. הדגישו את הידע שלכם והשתמשו בו כדי להסביר למראיין איזה ערך מוסף אתם מביאים לתפקיד.
  • אם התפקיד החדש דומה לתפקיד הקודם/נוכחי, דברו על הדברים שאתם רוצים לעשות באופן מוצלח יותר בתפקיד החדש ועל הדרך בה הארגון הנוכחי והתפקיד מסייעים לכם לעשות זאת.
  • המראיין רוצה לשמוע מכם כי אחת המטרות המרכזיות בהצטרפות לארגון החדש היא פיתוח הקריירה שלכם.
  • התקשורת ביניכם חשובה להחלטה שיקבל. הראו ביטחון ביכולות שלכם להשתלב בארגון,

דברו באופן רהוט ודאגו להעביר מסרים ברורים.

 

 

למה לשאול שוב על הקריירה אם זה כבר מופיע בקורות החיים?

במילה אחת: עקביות. מראיינים רוצים לוודא שאתם עקביים למה שכתבתם בקורות החיים. קורות חיים קל לכתוב והנייר סופג הכל, אבל כשאתם חוזרים על כך בזמן אמת, אתם נתפסים אמינים ואמיתיים.

 

ישנם דברים שקשה להבין מטקסט, וכשמדברים עליהם הם נעשים ברורים למראיין. למשל, דברים הקשורים במידת ההיכרות שלכם עם טכנולוגיות ומכשירים, השליטה שלכם בתוכנות ועוד. כשהמראיין משוחח אתכם על כך, הוא מוודא שיש התאמה בין מה שהצהרתם בקורות החיים לבין המציאות.

 

האמת, כל האמת או חצי האמת?

"תמיד כדאי לומר את האמת אבל עשו זאת עם מחשבה תחילה" מציעה גילי. ככלות הכל, בארץ שלנו יש סיכוי סביר שחבר של חבר יכיר אתכם או שיגיעו לקולגה בעבודה הקודמת שלכם. באמצעים של היום אפשר לבדוק ולברר עליכם יחסית בקלות.

 

גם אם עזבתם מקום עבודה או תפקיד קודם בנסיבות פחות מרשימות, הסבירו למראיין באופן כנה ותנו לו סיבה לכך. כנות ואמת מתקבלות בהבנה. את אתם מרגישים פחות בטוחים ביכולת שלכם להעביר זאת, קבלו הכוונה מחברת השמה או מי שמתמחה בכך. גם משברים ודרמות בחייכם המקצועיים אפשר להעביר באופן שלא יגרום לכם נזק.

 

לסיום, שלושת הטיפים להעברת המסרים שהמראיין רוצה לשמוע

  1. הכירו את הארגון – במה הוא מתמחה, כמה זמן הוא קיים, מי עומד בראשו ועוד.
  2. היו ענייניים – הציגו באופן ברור את הידע שלכם, מה אתם צריכים ללמוד, מה חשוב לכם, למה אתם רוצים את התפקיד וכו'.
  3. קבלו ייעוץ מקצועי –  חברת השמה מאתרת עבורכם בקלות את המשרות הטובות והמתאימות לכם. כך תוכלו לקבל מהם הכוונה מקצועית. היועצים שלהם מכירים לעומק את הארגונים ויכולים להתאים את מה שאתם רוצים לומר למה שהמראיין רוצה לשמוע בראיון העבודה.
  4. לחצו כאן – לצפייה בנתוני טבלאות שכר ביוטק

אל תעבדו בלחפש עבודה

שלחו קורות חיים ואם אין, השאירו פרטים
ואנחנו כבר ניקח את זה מכאן

* שדות חובה
אל תעבדו בלחפש עבודה

שלחו קורות חיים ואם אין, השאירו פרטים
ואנחנו כבר ניקח את זה מכאן

תחומי העיסוק שמעניינים אותי

* שדות חובה
תודה!

הפרטים התקבלו בהצלחה.
אנחנו כבר מחפשים את העבודה הבאה שלך
ונעדכן אותך בהקדם.

תודה!

הפרטים התקבלו בהצלחה.
אנחנו כבר מחפשים את העבודה הבאה שלך
ונעדכן אותך בהקדם.