// !-- Global site tag (gtag.js) - Google Ads: 674976774 --> ?>
close
מחפשים פתרונות בתחום משאבי אנוש לחברה שלכם? השאירו פרטים:

  שם ארגון
  נושא
  דואר אלקטרוני
  טלפון
  תוכן ההודעה
  איננו מגייסים לתחום הניקיון, המלצרות והאבטחה*
  צרו קשר
  דף ראשי » המגזין » דרך השלום – Manpower Talent
  left right

  פרידה מעובד היא סוף ההתקשרות בין העובד למעסיק, האמנם?

  להיפרד מעובדים בצורה מקצועית ואנושית

  תהליך של פרידה מעובדים הוא מורכב ורגיש. אם הייתם חלק מסיטואציה כזו בעבר, אתם ודאי יודעים שזה מלווה בתחושת מתח ומשבר, ושיש לכך השפעות לא רק על העובד שעוזב אלא גם על אלו שנשארים בחברה, ובעצם על החברה כולה.

  עזיבה של עובדים פוגעת באווירה ובמצב הרוח בארגון, מפחיתה את המוטיבציה והאפקטיביות של העובדים ועלולה לגרום לפגיעה בתדמית הארגון.
  אך, ניתן לשנות מציאות זו. למעשה, ניהול נכון של התהליך יכול להמתיק את הגלולה ואף לשמש כהזדמנות לצמיחה ולהתפתחות – לפורשים ולארגון כאחד.

   

  בעולם המקצועי קוראים לזה Outplacement – תהליך שנועד להקנות לפורשי הארגון מגוון רחב של מיומנויות, קשרים וכלים, במטרה לסייע להם להשתלב בחזרה לעולם התעסוקה.

  ממחקרים שנערכו בעולם עולה, כי עובד מפוטר שעבר תהליך שלOutplacement ימצא עבודה מתאימה בפרק זמן המהיר ב-50% מעובד מפוטר בעל פרופיל דומה, שלא עבר תהליך כזה.

   

   

  בתוך הארגון או בעזרת חברה מתמחה?

   

  תהליך Outplacement יכול להיעשות בתוך הארגון, באמצעות מנהלי משאבי אנוש שהוכשרו לכך, אך קיים יתרון לשימוש בחברות חיצוניות שמתמחות בתחום.
  הרציונל הוא ברור: כשחברה חיצונית מסייעת בתהליך הפרידה המקצועי, אווירת המתח המלווה את המשבר מתמוססת, הפרודוקטיביות של העובדים נשמרת והאמון שהם רוחשים לארגון לא נפגע.

   

  בנוסף, ממחקרים עולה כי כ-90% מהארגונים שביצעו תהליכי Outplacement באמצעות חברות מתמחות דיווחו כי הלחצים שהופעלו על מנהלי הארגון פחתו באופן משמעותי.

   

  זה מה שמציע שירות  Talent  ליווי וניהול קריירה , המסייע לעובדים ולמנהלים לעבור את תהליך הפרידה בצורה מוצלחת ומציע פתרונות מקצועיים לניהול נכון. הפתרונות של Talent  ליווי וניהול קריירה, מותאמים לכל ארגון באופן פרטני, בהתאם לנסיבות הייחודיות של תהליך הפרידה, מספקים לעובדים תמיכה רגשית וסיוע פרקטי ומאפשרים להם למצוא משרה חדשה במהירות האפשרית.

   

  יתרה מכך, שירות ההשמה מחדש של Talent  ליווי וניהול קריירה, מתבצע על ידי מנהלי קריירה מומחים, המגובים באנשי מקצוע בתחום משאבי האנוש, פסיכולוגים תעסוקתיים ומאמנים עסקיים, והוא מתבסס על הקשרים העסקיים והענפים של כל קבוצת Manpower.

   

   

  שלוש סיבות להסתייע בפתרון של Outplacement:

   

  – מספק גלגל הצלה לעובדים שעוזבים – גם אם לדעתכם מדובר בפרידה שנכונה לכל הצדדים, העובדים לא תמיד מקבלים את הפרידה באופן דומה. תהליך של Outplacement מספק תמיכה רגשית לעובדים ונותן להם כלים פרקטיים והכשרה מקצועית למציאת עבודה חדשה, כגון: הנחיות אישיות וקבוצתיות, הכשרות מקצועיות, נטוורקינג ושירותי השמה.

   

  – אחריות מוסרית היא גם יתרון עסקי – בעידן הנוכחי של אחריות תאגידית והתנהלות עסקית מוסרית, מנהלים חייבים לדאוג לרווחת העובד, החל בקליטתו וכלה בעזיבתו. במילים אחרות, ניהול תהליכי הפרידה באופן הוגן הוא לא רק מחווה של רצון טוב מצד המעסיק אלא התנהלות מחייבת לכל דבר.

   

  – תורם למוניטין של החברה – דאגה לעובדים שעוזבים מעלה את המוניטין של החברה בקרב צרכנים, משקיעים, עובדים קיימים ועובדים פוטנציאליים, ומעלה את היתרון התחרותי של הארגון. כך, למשל, מחקרים מראים כי מהלך של Outplacement שיפר את האווירה, המוטיבציה והפרודוקטיביות של העובדים הנשארים בכ-70% מן הארגונים, וקרוב ל-80% מהארגונים דיווחו כי זה שיפר את התדמית וקשרי החוץ שלהם.

   

  אם כך, המציאות מוכיחה כי תהליכי פרידה הנתמכים בתהליכי Outplacement, מסייעים לעובדים, ואף תורמים רבות להמשך פעילותו התקינה של הארגון – הן בטווח הקצר והן בטווח הארוך.

   

   

  לפרטים נוספים ולהתאמת הפתרון לצרכים שלכם לחצו כאן

  אל תעבדו בלחפש עבודה

  שלחו קורות חיים ואם אין, השאירו פרטים
  ואנחנו כבר ניקח את זה מכאן

  * שדות חובה
  אל תעבדו בלחפש עבודה

  שלחו קורות חיים ואם אין, השאירו פרטים
  ואנחנו כבר ניקח את זה מכאן

  תחומי העיסוק שמעניינים אותי

  * שדות חובה
  תודה!

  הפרטים התקבלו בהצלחה.
  אנחנו כבר מחפשים את העבודה הבאה שלך
  ונעדכן אותך בהקדם.

  תודה!

  הפרטים התקבלו בהצלחה.
  אנחנו כבר מחפשים את העבודה הבאה שלך
  ונעדכן אותך בהקדם.