אבחון וגיוס

" אני שבע רצון מן הטוב ביותר "

פרטי התקשרות

2 ממליצים על גישה שונה

חנן מטסרו, סמנכ"ל משאבי אנוש ומינהל "אל על"

" חברת אל על מעסיקה למעלה מ 6,000 עובדים בארץ ובעולם מגייסת, מידי שנה, למעלה מ-1000 עובדים וממיינת למעלה מ -6000 מועמדים להכשרות ותפקידים שונים ומגוונים בחברה. חברת "גישה שונה" מעניקה שירותי מיון ואבחון לתפקידי ניהול בחברת אל על מזה כ -3 שנים. רמת השירות, איכות תהליכי המיון האבחון והמקצועיות של חברת ב"גישה שונה", הינם גבוהים מאוד ונותנים למנהלים באל על כלים מעולים ומשלימים בתהליכי קבלת ההחלטות באשר לפרט. אנו רואים בחברת "גישה שונה" הינה שותף עסקי משמעותי לחטיבת משאבי אנוש והדרכה בחברת אל על. "

אילי , סמנכ"ל משאבי אנוש של חברת CASTRO

" אני עובדת עם חברת "גישה שונה" למעלה מעשור ולהערכתי משך הזמן מעיד על מידת שביעות רצוני הגבוהה מהחברה. כסמנכ"ל משאבי אנוש של חברת קסטרו, חיפשתי חברה שתוכל להיות שותפה לקבלת החלטות לגבי מועמדים. היה לי חשוב למצוא מענה מהיר, מקצועי ואישי ומבלי לוותר על הגמישות. "גישה שונה" הינה חברת בוטיק שעונה על כל מה שהיה לי חשוב ואף מעבר לכך. המענה שאנחנו מקבלים הינו מהיר, מקצועי, אכפתי ואישי -יש להם הכרות מעמיקה עם הארגון בכלל ועם מקבלי ההחלטות, המורכבות בתפקידים ועוד בפרט. . רמת ההצלחה שלנו בקליטת המועמדים הינה מאד גבוהה ואין לי ספק שחלק משמעותי בהצלחה נובע מהעובדה שקיבלנו את האנשים הנכונים לפרופיל התעסוקתי, לרמת הכישורים הנדרשת ולתרבות הארגונית שלנו. אני בהחלט מודה להם מקרב לב על השותפות ומאחל לנו שנים רבות של הצלחה. "

גישה שונה

תחומי התמחות

קריירות של מנהלים/אבחון והערכת מנהלים בצומת גיוס/קידום ופיתוח קריירה/איתור ואיוש של חברי הנהלה ברמות מנכ"ל, סמנכ"ל וחברי דירקטוריון

סוג התאגדות: חברה

שנות ותק: 20 שנות פעילות

גודל פרויקטים:  קטנים/בינוניים/גדולים

סקטורים עסקיים: כלל העסקים במשק

לקוחות עוגן: קסטרו, פרטנר, אל על, בנק לאומי, קוקה קולה

עוד קצת פרטים על גישה שונה

"גישה שונה" יעמדו לרשותכם בשירותים:

  • התמחות בהערכת מנהלים למטרות גיוס, קידום או פיתוח.
  • בדיקת התאמה של חוליה חסרה בתוך קונטקסט של אתגרי התפקיד, אתגרי הארגון, מבנה הצוות והתאמתה לממונה.
  • תהליכי הערכה אישיים או קבוצתיים מבוססים על Case Studies עסקיים מדמי מציאות
  • ביצוע תהליך מיפוי של יכולות ניהוליות ואישיות לשם איתור והערכה של כישרונות ניהוליים בארגון

האני מאמין של "גישה שונה":

"אנו מתמחים בקריירות של מנהלים ומהווים שותף מקצועי לארגונים בתהליכי איתור והערכה של מנהלים בצוותי גיוס, קידום ניהולי או פיתוח. בתחום האבחוני, פיתחנו מתודות עבודה ייחודיות, המשרתות בהצלחה מוכחת חברות בינלאומיות ומקומיות. הכלים החדשניים, המומחיות של הצוות והמכוונות לדיוק ולהצלחה הפכו אותנו לחברה מובילה בתחומה בישראל."

הניסיון שלי

החברה מתמחה בהערכת מנהלים למטרות גיוס, קידום או פיתוח ורואה בתהליך ההערכה הרבה יותר מאשר תהליך של מיפוי יכולות-"גישה שונה" מתייחסת לתהליך הערכה כתלוי קונטקסט: בדיקת התאמה של ה "חוליה החסרה" בתוך קונטקסט של אתגרי התפקיד (המפתחות להצלחה בו), אתגרי הארגון, מבנה הצוות והתאמה לממונה.

הצוות הינו צוות מקצועי מנוסה וותיק מן השורה הראשונה שיודע לחבר בין נתונים של הסביבה העסקית והארגונית לבין יכולות אישיות.

המיון כולל אבחון קוגניטיבי והן אבחון אישי הכולל ראיון אישי ודינמיקה קבוצתית במידת הצורך. תהליך הערכה יכול להתקיים בשני צמתים: כחלק מתהליך הגיוס או כחלק מתהליך פיתוח קריירה בתוך הארגון. תהליכי ההערכה יכולים להיות אישיים או בקבוצה, בהתאם לדרג הניהולי. שניהם מתבססים על הערכת יכולות המועמד  למול הסביבה העסקית והארגונית לזו עמה הוא צריך להתמודד במציאות

תהליכי Talent Management ,תהליכי מיפוי יכולות ניהוליות ואישיות לשם איתור והערכה של כישרונות ניהוליים בארגון. באמצעות כלים ייחודיים וייעודיים שפותחו על ידי "גישה שונה" ,מתאפשר לחברות לבנות עבור העובדים / מנהלים בארגון מסלולי קריירה (רוחביים או אופקיים) והמלצות לפיתוח שיאפשרו מימוש מיטבי של יכולות אלה (לקראת תהליך הכשרה / מינוי או onboarding).

חשוב להדגיש כי ערכי החברה מונחים על 3 ערכים מובילים:
מקצוענות- שני עשורים של ניסיון ואיכות, שותפות- מחויבות גבוהה להצלחה,דייקנות- שיטות מקצועיות ייחודיות המובילות למימוש אתגרי הלקוח.

המידע אודות היועץ ושירותיו מפורסם כפי שהתקבל מהיועץ, ללא כל בדיקה, מצג או התחייבות מצד מנפאואר. השימוש במידע ו/או בשירותי היועץ הינו באחריותו הבלעדית של המשתמש, בכפוף לתנאי השימוש באתר.