שכר והטבות

" מה שלא נמדד לא מנוהל "

פרטי התקשרות

2 ממליצים על מור אטלס

עוזרת מנהל מוקד תמיכה בחברת תקשורת

" מור סייעה לנו במוקד האנליטיקה בהגדרת המלצות והנחיות לראשי צוותים ומנהלים ובהגדרת מודלי תגמול המותאמים לתפקידים השונים אצלנו במוקד. היו לה לא מעט הברקות לגבי מדידת התגמול, קביעת המדדים- בין אם כמותיים ומדידים ובין אם איכותניים. הרגשנו ש"הצפנו" את מור בבקשות ובשאלות אך היא תמיד ידעה למצוא את הדרך להביא את המודל המתאים. מור התמודדה עם התניות שונות ומשונות ומדדים מורכבים. יש לה המסוגלות לפתור כל אתגר בשל היותה בעלת ראש מתמטי חזק מאוד! היא שירותית ומחויכת תמיד. אשמח להזדמנות לעבוד איתה שוב. "

מנהל אופרציה וקומפליינס,רנטיגו

" מור עזרה לנו בצורה מעוררת הערכה להקים את מערך התמיכה של החברה. סייעה באופן מדהים להבין את הצרכים שלנו כארגון וליישם את המענה עבורם בפועל. מור תרגמה יעדים- מהקטנים לגדולים למשימות: מפרופיל משרה, אופן העסקה, דרך גיוס עובדים, בדיקת כל החלופות הקיימות, בדיקת שווי בכל חלופה ועד לקבלת החלטות אליהן הגענו בעקבות המחקר המקיף והמפורט וההמלצות שלה וזה עובד!. העבודה מולה התנהלה בצמידות מירבית היא הנגישה הכל באמצעי המחשה של טבלאות וגרפים וניכר כי היא עתירת ידע וניסיון. אנו מרוצים מאוד וממליצים על אשת מקצוע מקצועית ואמינה זו. "

מור אטלס

תחומי התמחות

מודלי תגמול לפי רמת בכירות/תפקיד שיטות תגמול בסטארט-אפ

סוג התאגדות: עוסק מורשה

שנות ותק: 10 שנות פעילות

גודל פרויקטים: קטנים/בינוניים/גדולים

השכלה: תואר ראשון במתמטיקה והנדסת תעשיה וניהול, אונ' בן גוריון תואר שני בהנדסת תעשיה וניהול, אונ' בן גוריון

סקטורים עסקיים: ביטוח/ שירותים/ממשלה/מגזר ציבורי/ מגזר פרטי/פיננסים/ביטוח/תקשורת

עוד קצת פרטים על מור אטלס

מור תעמוד לשירותכם בנושאים:

  • הגדרה של המדדים המותאמים למטרות החברה
  • חישוב היעדים
  • בניית מודלי תגמול ותחרויות
  • ניתוח והסקת מסקנות מדידות לכל אתגר ארגוני

האני מאמין של מור:

"מניסיון של 10 שנים בארגון ושיטות ניהול אני מאמינה בסיוע לאיזון ולהגדרה נכונה של  מספר מצומצם של יעדים כדי לא לבלבל ולמנוע עומס ובכך -לכוון למטרה של הארגון. מאמינה בהתאמה של היעדים שנכתבו ליכולות של העובדים ובבניית מודלים שיתמחו בזה. כל זאת בליווי ומתן כלים למנהלי הפרויקטים ולאנליסטים בארגון ויישום עבודה בכלים האלו".

הניסיון שלי

 


  • מור בעלת ניסיון של 10 שנים בתחום של מודלי תגמול, תמריצים תכנון ומדידה.

  • הניסיון שלה כולל ניהול מחלקת התכנון בביטוח ישיר (ניהול של 5 מנהלי פרויקטים) מעולמות התקינה, הנתב, התקשורת הדיגיטאלית, שירותים עצמיים, התפעול והשיבוץ וניהול הפרויקטים חוצי החברה.

  • לפני כן שימשה כאחראית על מודלי התגמול ותמריצים נוספים בפרטנר במקביל לפרויקטי ייעול, רה- ארגון ותהליכים.

  • כיום במקביל לעבודת אקדמיה מור יועצת פרטית בכל הקשור למודלי תגמול ותמריצים ותכנון אפיון ומדידה.

  • מור מתמחה בעולמות התכנון בעיקר בסביבת מוקדים, כולל אפיון מדידה KPI (מרמת הנציג ועד ההנהלה), קביעת יעדים בעזרת כלים ושיטות סטטיסטיות מובנות, מודלי תגמול ותחרויות ואמצעי הנעה מגוונים, חישוב תקינה וייעול תהליכים. בין אם כתהליך מלא הכולל את ההגעה ליעדים בעזרת כלל הכלים ובין אם כיעוץ ממוקד.

  • הייעוץ של מור כולל ביצוע בפועל ו/גם  הנחייה וליווי מנהלי הפרויקטים של הארגונים. חלק משמעותי בתהליך הייעוץ של מור הוא לראות כיצד ניתן בפשטות למדוד את כלל הביצועים שמקדמים את מטרות הארגון. הרבה ארגונים עושים מדדים מאוד נקודתיים ויוצרים מצב שמה שמנוהל זה רק מה שמתחת לפנס ואז ביצועים "גולשים" לאזורים שאינם בפוקוס. ע"י יצירת מדידה כוללת מלמעלה אך שמותאמת לרמה הנמדדת (נציגים / מנהלים) אפשר ליצור חתירה משותפת למטרות הארגון במקביל ליצירת תחושה של הוגנות.

המידע אודות היועץ ושירותיו מפורסם כפי שהתקבל מהיועץ, ללא כל בדיקה, מצג או התחייבות מצד מנפאואר. השימוש במידע ו/או בשירותי היועץ הינו באחריותו הבלעדית של המשתמש, בכפוף לתנאי השימוש באתר.