פיתוח מנהלים, יעוץ ארגוני

" מימוש הפוטנציאל האישי והארגוני בייעוץ ממוקד תוצאות "

פרטי התקשרות

2 ממליצים על תמר רותם בע"מ

מירום שיף, מנכ"ל ביופט

" תמר מלווה אותי כבר 7 שנים. ליוותה אותי בתהליך הטמעה של הארגון הפרטי שלי לתוך ארגון גדול ומורכב, ליוותה אותי בתהליכים ארגונים, קבלת החלטות ועבודה אישית שלי. לתמר עבודה עניינית, קו מחשבה רחב אך ממוקד, יצירתיות וחדשנות. היא נותנת תמונה רחבה בחשיבה ובקבלת החלטות "

צביקה פרידמן, לשעבר מנכ"ל אלווריון

" תמר ליוותה את החברה שלנו במשך מספר שנים כיועצת ארגונית מובילה למנכ"ל ולצוות ההנהלה הבכיר. היא סייעה רבות לחברה בנושאים כגון יעוץ אישי לחברי ההנהלה, פיתוח מנהלים, אבחון ארגוני, ניהול משברים, עיצוב מבנה ארגוני ותקשורת ארגונית. תמר משלבת יכולת ניתוח חדה עם יכולת עדינה אך אסרטיבית להצפת הבעיות והתווית הדרכים לפתרונן. תמר מוערכת על ידי כיועצת ארגונית מקצועית מאוד, אמינה, עם אתיקה גבוהה והבנה מעמיקה של תהליכים ארגוניים ופסיכולוגים וכמובן עם תוצאות מוכחות "

תמר רותם בע"מ

תחומי התמחות

אבחון וניתוח אירגוני/ עיצוב ויישום שינויים אירגוניים/ ייעוץ אישי (קואצ'ינג) למנהלים/ פיתוחי צוותים/ פיתוח ניהול ומנהיגות/ תרבות אירגונית/ משאבי אנוש/ תכנון ויישום אסטרטגיה עסקית/ מיזוגים ורכישות

סוג התאגדות: חברה

שנות ותק: 30 שנות פעילות

גודל פרויקטים: קטנים/בינוניים/גדולים

השכלה: תואר שני בפסיכולוגיה ארגונית, אוניברסיטת בר אילן

סקטורים עסקיים: היי-טק, מגזר פרטי, מגזר ציבורי, תעשייה, שירות

 

עוד קצת פרטים על תמר רותם בע"מ

תמר תעמוד לשירותכם בנושאים:

  • אבחון, תכנון והובלה של תהליכים ארגוניים במגוון רחב של תעשיות וסביבות עבודה, ביחידות ארגוניות מגוונות (כגון: הנהלה בכירה, מו"פ, מכירות, שיווק, תמיכת לקוחות, ייצור, ומשאבי אנוש) עם מגוון רחב של לקוחות מענפים שונים, בארץ ובעולם, כולל חברות הייטק, תעשיה, קמעונאות, מזון, תרופות וציוד רפואי, בריאות, חינוך, משרדי ממשלה ופיננסים.
  • פיתוח ניהול ומנהיגות-פיתוח הנהלה בכירה לחיזוק מנהיגות משותפת, הסכמה על ערכי ליבה, פיתוח חשיבה אסטרטגית, קבלת החלטות ותקשורת ארגונית אפקטיבית/ ייעוץ אישי למנהלים בכל הרמות לשיפור כישורי ניהול ומנהיגות, עבודת צוות, תקשורת ארגונית, אינטליגנציה רגשית וחשיבה אסטרטגית/ אימון מנהלים בכל הרמות כדי לשפר תפקוד אישי, כוללים פיתוח אסטרטגיות התמודדות עם מצבים של אי ודאות ומתח, פוליטיקה ארגונית, ואיזון בין עבודה לבית.
  • אבחון וניתוח אירגוני-הערכת נקודות חוזק וחולשה אירגוניות כנגד אסטרטגיות עסקיות תוך שימוש בכלים אנליטיים מגוונים, כוללים ראיונות, סקרים פנימיים וחיצוניים, דוחות, ותצפיות/תכנון ויישום תכניות כדי לשמור על חוזקי הארגון תוך התייחסות לפערים וחולשות.
  • עיצוב ויישום שינויים אירגוניים-תכנון מבנה ארגוני התומך באסטרטגיה/ תכנון ויישום ערוצי תקשורת יעילים בין יחידות ובין עובדים בארגון/ תכנון ויישום תהליכי שינוי ארגוני בעתות של צמיחה או צמצומים/ בנייה ופיתוח צוותים, כולל הגדרת יעדים, ציפיות, נהלי עבודה וממשקי עבודה/ שיפור שיתוף פעולה בין צוותים והקמה של מערכות עבודה לטיפוח עבודה אינטגרטיבית ומניעת כפילויות.
  • תרבות אירגונית-הגדרת ערכי ליבה ארגוניים/ פיתוח והטמעה של תרבות ארגונית מוכוונת תוצאות/ הערכת פערים בתרבות ארגונית, לדוגמא, בין ערכים מוצהרים להתנהגות או בין פרקטיקות נוכחיות ומטרות האירגון ודרכים לגשר על פערים אלו/ פיתוח של תרבות למידה ארגונית, כולל תהליכים להעברת מידע ושימור מידע/ תכנון ויישום של כלים יעילים לניהול כוח עבודת גלובלי, כולל טכניקות להתגבר על מחסומי שפה ותרבות.
  • משאבי אנוש-זיהוי של יכולות ליבה הדרושות לארגון למען השגת מטרותיו וההערכה של פערי יכולות/ פיתוח תכנית עבודה למשאבי אנוש לקידום האסטרטגיה העסקית כגון, תכנון כוח אדם, תכניות לשימור עובדים, תכניות לפיתוח המשאב האנושי/ תכנון ויישום של תכניות להגברת מוטיבציה, מעורבות עובדים ושביעות רצון/ פיתוח כלים ומתודולוגיות לניהול אפקטיבי של המשאב האנושי בארגון כגון, הערכת ביצועי עובדים, סקרים ארגוניים, מסלולי קריירה, ניוד עובדים, שיתוף ומעורבות עובדים, בחינת אפקטיביות יחידות.
  • תכנון ויישום אסטרטגיה עסקית – תכנון ויישום של אסטרטגיה עסקית תוך הערכת ביצועים על בסיס שוטף, כולל הערכת רמת המוכנות הארגונית לשינויים בהתאם ליעדים האסטרטגיים בהתחשב במציאות התפעולית. תכנון ויישום תהליכי שינוי ארגוניים והגדרת מבנה ארגוני כדי לתמוך ביעדים עסקיים תוך מזעור אובדן פרודוקטיביות. פיתוח מערך מקיף של כלים להבטחת יישום מוצלח של האסטרטגיה העסקית, כולל מעורבות ומחויבות של הנהלה ועובדים וערוצי תקשורת יעילים. הנחייה בתהליכי מיזוגים ורכישות.

האני מאמין של תמר:

אנחנו ב"תמר רותם בע"מ" עוזרים לכם לממש את הפוטנציאל הארגוני והאישי, באמצעות תהליכי אבחון והתערבות, המשלבים תובנות עסקיות, ארגוניות ופסיכולוגיות, דגש על עבודה אישית עם הדרג הניהולי ומיקוד בתוצאות.

הניסיון שלי

 

ב 30 שנים האחרונות תמר מלווה ארגונים ומנהלים בתהליכי שינוי ושיפור תוך שימוש בשיטות הטובות ביותר המביאות לתוצאות. תהליך העבודה מבוסס על אבחון מתמיד של אפקטיביות הפעולות שננקטות והתאמה שלהן בהתאם. במקרה הצורך מוצע שילוב ושיתוף פעולה בין מספר מומחים ואנשי מקצוע. תמר מצטיינת בעבודה אישית (קואצ'ינג) עם מנהלים. הבנתה המערכתית והשכלתה כפסיכולוגית מסייעים למנהלים לשפר את יכולותיהם, לפתח את עצמם כמנהיגים וכמובילים ולהגיע למצוינות.

המידע אודות היועץ ושירותיו מפורסם כפי שהתקבל מהיועץ, ללא כל בדיקה, מצג או התחייבות מצד מנפאואר. השימוש במידע ו/או בשירותי היועץ הינו באחריותו הבלעדית של המשתמש, בכפוף לתנאי השימוש באתר.