// !-- Global site tag (gtag.js) - Google Ads: 674976774 --> ?>
close
מחפשים פתרונות בתחום משאבי אנוש לחברה שלכם? השאירו פרטים.

  אני מאשר/ת קבלת דיוור ו/או חומר פרסומי
  השירותים כרוכים בתשלום
  צרו קשר
  דף ראשי » סקר גלובאלי » מבט על הנוף התעסוקתי 2022

  מבט על הנוף התעסוקתי לקראת 2022 - האצה במגמות השוק, דגש על מיידיות ודחיפות

  לשנת 2022 יש את מלוא הפוטנציאל, להיות השנה ששינתה את מגמות השנים האחרונות בהיסטוריה בעולמות התעסוקה. החל בעובדים שלוקחים שליטה על חייהם המקצועיים, דרך התחרות האינסופית של מעסיקים לגייס ולשמר 'כישרונות', ועד לאימוץ הדיגיטלי המואץ ולעסקים שמבינים, שעל מנת לשרוד, עליהם להיות מתוחכמים יותר.

   

  הדו"ח האחרון של ManpowerGroup מזהה את 20 המגמות המובילות שיעצבו את עולם העבודה במהלך השנה הזו ומעבר לה, ומציג הסתכלות כוללת על נוף העבודה של 2022.

  את המגמות השונות הנצפות בשוק כיום, ניתן לחלק ל-4 נושאים מרכזיים:

   

  1. מה רוצים העובדים – מדברים בסיסיים ועד שייכות

  • יכולת בחירה, איזון וחווית עובד –49% מהעובדים שנסקרו בדוח,מוכנים לעבור לארגון מסוים במטרה לשפר את רווחתם האישית, המתבטאת בגמישות, שכר הוגן ואוטונומיה, מניעת שחיקה וחיזוק החוסן הנפשי, שיתוף פעולה, קשר אנושי ועוד.
  • אקטיבזם ופעילות למען הקהילה – דרישה למיקוד החברה באג'נדה מונחית ערכים, למנהיגות המזדהה עם עולם עבודה דיגיטלי, לארגונים הפועלים למען הקהילה והסביבה.

   

  2. מצוקת הטאלנטים – מהבטחות להתקדמות

  • יצירתיות – כדי למשוך, לשמר ולשדרג מיומנויות של עובדים, המעסיקים יידרשו להיות יצירתיים וגמישים, להציע אפשרויות בחירה וביצועים מעבר לנוכחות פיזית.
  • גיוון, שוויון, הכלה ושייכות – מציאת מקום לבני כל הגילים, לנשים מצליחות ומשכילות ולאוכלוסיות מגוונות בכללותן כדי לאפשר לכולם התאוששות כלכלית, התקדמות בטכנולוגיה וצדק אקלימי-סביבתי. ביותר מ- 30% מהחברות כבר מונהגות תוכניות הכשרה בנושאי גיוון והכלה וב-20% מתכננים להנהיג תכניות כאלה כבר בחצי שנה הקרובה.

   

  3. האצת הטכנולוגיות – מדיגיטציה להטמעת דיגיטל

  • חיבור בין חוזקות אנושיות – חדירת הטכנולוגיה מחייבת התמחות בחוזקות אנושיות, כגון אמפתיה וכנות, כושר שיפוט ויצירתיות, הנחיה ואימון, חמלה ועוד, החיוניות ליצירת ערך.
  למידת מכונה ונתונים על ביצועי העובדים יתנו תחזיות של ביצועים פוטנציאליים ויטייבו את ההתאמה בין יחידים להזדמנויות. 1 מתוך 3 ארגונים מתכוונים בשנה הקרובה, להשקיע יותר בטכנולוגית של בינה מלאכותית, כולל למידת מכונה.
  • טכנולוגיה בת קיימא – חתירה למיזוג בין העולם הדיגיטלי לעולם הפיזי, לבניית עולם היברידי למפגשים ועבודה ולהשפעות סביבתיות פחות הרסניות.

   

  4. שינוי תפיסה בחברות – מתגובה ליוזמה

  • ניהול אסטרטגי של טאלנטים – 83% מהארגונים סבורים שכדי להתמודד עם שינויים, ובתגובה לחדירת טכנולוגיות דיגיטליות ולשינויים בהעדפות הצרכנים, דרושה להם יותר מהירות וגמישות, שיושגו באמצעות מודלים חדשים וגמישים של ניהול עובדים.
  • הגדרה מחדש של 'סיכון' ו'חוסן' – עמידות שרשרת האספקה ומיזוג ספקים יהיו שני הנושאים הנדרשים ביותר להורדת אי-הוודאות וניהול סיכונים. כבר כיום, יותר ממחצית הארגונים בודקים את שרשרות האספקה המורחבות שלהם במטרה לצמצם סיכונים.

   

  קראו עוד על הנוף התעסוקתי ב-2022 בדו"ח המלא של ManpowerGroup כדי להכיר לעומק את המגמות, המעצבות את פני העשור הקרוב, ואת הצעדים שכדאי לכם להתחיל לאמץ, כדי שתהיו חלק מהמהפכה.

  שאיפות העובדים

  סקר שאיפות העובדים לעולם העבודה לאחר עידן הקורונה  

  קרא עוד
  המפעל העתידי בתחום היצור

  מיפוי המיומנויות שעליהן יתבסס היצור העתידי

  קרא עוד
  סקר MEOS רבעון 1 2021

  תחזית המעסיקים הצפויה לרבעון הראשון של 2020

  קרא עוד
  לסקרים נוספים >>

  תכנים נוספים

  אל תעבדו בלחפש עבודה

  שלחו קורות חיים ואם אין, השאירו פרטים
  ואנחנו כבר ניקח את זה מכאן

  * שדות חובה
  אל תעבדו בלחפש עבודה

  שלחו קורות חיים ואם אין, השאירו פרטים
  ואנחנו כבר ניקח את זה מכאן

  תחומי העיסוק שמעניינים אותי

  * שדות חובה
  תודה!

  הפרטים התקבלו בהצלחה.
  אנחנו כבר מחפשים את העבודה הבאה שלך
  ונעדכן אותך בהקדם.

  תודה!

  הפרטים התקבלו בהצלחה.
  אנחנו כבר מחפשים את העבודה הבאה שלך
  ונעדכן אותך בהקדם.