close
מחפשים פתרונות לניהול ותפעול מלאים לחברה שלכם? השאירו פרטים

  השירותים כרוכים בתשלום
  צרו קשר
  דף ראשי » סקר גלובאלי » מצוקת הכשרונות -סקר MEOS Q3 2021

  שדרגו מיומנויות עכשיו כדי להיערך למחר

  מסקר צפי התעסוקה העדכני(MEOS) לרבעון השלישי של 2021 עולה כי רמת גיוס העובדים תחזור לרמות שלא ראינו כמותן מאז תחילת מגפת הקורונה,אך במקביל אנו עדים למגמה גלובאלית הנותנת את ביטוייה גם בישראל . של מחסור בטאלנטים, המצנן את האופטימיות הזו.

  ישנם גורמים שונים התורמים למחסור בטאלנטים, ביניהם חששות העובדים הקשורים לבריאות, בשל מגפת הקורונה המתמשכת ובעיות הקשורות לסידורי השגחה על ילדים המקשות על עובדים המתמודדים עם האיזון בין העבודה לחיים האישיים.

  גורם מניע משמעותי נוסף הוא הקושי במציאת בטאלנטים בעלי התמהיל הנכון של מיומנויות קשות ו'רכות' כאחד. לא מדובר רק במיומנויות ספציפיות לענף או לתפקיד מסוים והמיומנויות שהיו המבוקשות ביותר בשלבים המוקדמים של משבר הקורונה אינן מתאימות לביקוש המתעורר כיום והצפוי בעתיד..

  הפתרון הניתן הינו, שדרוג מיומנויות קיימות והקניית מיומנויות חדשות לעובדים הנמצאים בארגון וזאת על מנת להצליח בסביבה הנוכחית

  השקיעו בטאלנטים שכבר יש לכם.

  אנחנו כבר יודעים שמבחינה כספית שימור עובדים הוא פתרון טוב יותר לטווח ארוך מגיוס והכשרה של עובדים חדשים. גיוס עולה כ-25% יותר משימור. השקעה בכוח העבודה הקיים בארגון מניבה כמובן עובדים מיומנים יותר לארגון, אך בנוסף אתם חוסכים את הזמן והכסף הדרושים להכשרת עובדים חדשים.השקעה בעובדים שלכם היא דרך חשובה לשמור על יתרון תחרותי. החוקר הנודע, ליאון מג'ינסון, המחבר והפרופסור לנוהגי ניהול, אמר פעם: "נאמר, שלא החזק ביותר ולא החכם ביותר שורדים אלא אלה המיטיבים לנהל שינויים". כיצד אתם מתכוננים?

  המיומנויות מתפתחות - תתרגלו למציאות הזו

   אחת הדרכים הטובות ביותר להבטיח את הגמישות הזו היא שדרוג מיומנויות קיימות, או הקניית מיומנויות חדשות לעובדים שיוכלו להשתמש בהן בעבודתם, ולאייש תפקידים ומשרות שנוצרו לאחרונה. המיומנויות שיידרשו לעובדים בעתיד שונות מאלה שהכרנו בעבר. בדיוק כפי שהעסק שלכם משתנה כל הזמן, דרך העבודה שלנו מתפתחת כל הזמן והגיעה השעה לעודד את כל העובדים, ולא רק את מי שממילא היו משדרגים את מיומנויותיהם, לרכוש מיומנויות חדשות וללמוד כל הזמן. עודדו למידה מרחוק ותגמלו את העובדים המחויבים לנסוע לעבודה בהזדמנויות ללמידת מיומנויות הדרושות לארגון. כוח העבודה נדרש להסתגל, וכך גם הארגון.

  מספר חברות גדולות, ביניהן אמזון, IBM, Nationwide, PwC ואחרות, התחייבו לממן בהיקף של מיליוני דולרים תוכניות לשיפור המיומנויות הדיגיטליות של עובדיהן. הן פותרות את בעיות המחסור בטאלנטים על-ידי שדרוג מיומנויות בתוך החברות עצמן, וכך יוצרות כוח עבודה יותר גמיש ומיומן.

  זה מה שעובדים רוצים

  עובדים אכן רוצים השכלה והכשרה, אך יותר מכך, הם רוצים הזדמנויות להרחיב את תחומי עבודתם ולרכוש כישורים חדשים; מטלות בסבבים/רוטציה; למידה וחניכה במסגרת העבודה; פרויקטים מרתקים ועבודה גמישה במסגרת של מגוון צוותים ופונקציות; יישום של מיומנויות חדשות בתפקידים חדשים; יותר מאמץ חשיבתי; יותר תחושה של בדיקת היקף היכולות; התוויה של מסלול קריירה ברור במעבר מתפקיד לתפקיד. הם רוצים עבודה שיש בה גיוון, הרחבת ניסיון ובניית ידע ומיומנויות. הם רוצים הזדמנות להתפתח וללמוד עוד. הם מבינים שבעולם העבודה, שמציב בפניהם מרתון -קריירה ושינויים מהירים ובלתי פוסקים, הם צריכים 'חיי מדף' ארוכים. כדי שמנהלים יוכלו לספק אתגרים והזדמנויות באופן שיגרום לעובדים להצליח ולרצות להישאר, עליהם להבין מיומנויות, פוטנציאל ורצונות. בעזרת הערכות, תובנות ותרבות המאמינה בלמידה, הם יכולים להנחות את העובד כפרט, כך שיוכל לשגשג בתוך סביבה תומכת.

  כיום יש לנו הזדמנות לעצב מחדש עתיד שיהיה קרוב יותר למה שאנחנו יודעים שהעובדים רוצים מאז ומתמיד - יותר גמישות, יותר וירטואליות, עתיד שיש בו יותר אמון ומאפשר לאנשים לשלב טוב יותר בין העבודה והבית ובה בעת מאפשר לארגונים לגייס טאלנטים שיכולים לעבוד מכל מקום.

  שאיפות העובדים

  סקר שאיפות העובדים לעולם העבודה לאחר עידן הקורונה  

  קרא עוד
  המפעל העתידי בתחום היצור

  מיפוי המיומנויות שעליהן יתבסס היצור העתידי

  קרא עוד
  סקר MEOS רבעון 1 2021

  תחזית המעסיקים הצפויה לרבעון הראשון של 2020

  קרא עוד
  לסקרים נוספים >>

  תכנים נוספים

  אל תעבדו בלחפש עבודה

  שלחו קורות חיים ואם אין, השאירו פרטים
  ואנחנו כבר ניקח את זה מכאן

  * שדות חובה
  אל תעבדו בלחפש עבודה

  שלחו קורות חיים ואם אין, השאירו פרטים
  ואנחנו כבר ניקח את זה מכאן

  תחומי העיסוק שמעניינים אותי

  * שדות חובה
  תודה!

  הפרטים התקבלו בהצלחה.
  אנחנו כבר מחפשים את העבודה הבאה שלך
  ונעדכן אותך בהקדם.

  תודה!

  הפרטים התקבלו בהצלחה.
  אנחנו כבר מחפשים את העבודה הבאה שלך
  ונעדכן אותך בהקדם.