// !-- Global site tag (gtag.js) - Google Ads: 674976774 --> ?>
close
מחפשים פתרונות בתחום משאבי אנוש לחברה שלכם? השאירו פרטים.

  אני מאשר/ת קבלת דיוור ו/או חומר פרסומי
  השירותים כרוכים בתשלום
  צרו קשר
  דף ראשי » סקר גלובאלי » סקר MEOS רבעון 2 2022

  צפי התעסוקה ברבעון השני של 2022

  מגמת העלייה בגיוסים נמשכת, זה הזמן להאיץ גם את השוויון המגדרי והגיוון בעבודה. 

   

  אם ברבעון השני של 2021, צפי התעסוקה תאם את תחושת האופטימיות בציבור בעקבות החיסונים, ומעסיקים דיווחו על יציאה איטית אך בטוחה מהמשבר, הרי שהיום, שנה אחרי, המעסיקים בישראל נמצאים כבר אחרי רבעון ראשון עם היקף גיוסים רחב וצפי תעסוקה נטו של 25%+ לרבעון השני.

   

  שימו לב במהדורת יובל ה-60 של סקר צפי התעסוקה של ManpowerGroup לרבעון השני של 2022 השתתפו 519 מעסיקים מישראל, שהתייחסו גם לשינויים הצפויים בהיקף התעסוקה ברבעון השני וגם לסוגיית השוויון המגדרי והגיוון בעבודה ומה אפשר לעשות להאצתו.

   

  צפי תעסוקה על פי ענף

  ברבעון השני צפויה צמיחה ב-9 מתוך 11 ענפי תעשייה, כשהביקוש לעובדים בעולם הדיגיטלי ממשיך להיות הגבוה ביותר, לאור המהפכה הטכנולוגית הנמצאת בעיצומה, במיוחד בענף ה-IT, הטכנולוגיה והטלקומוניקציה עם צפי ל- +38%. אחריו ענפי הבנקאות, הפיננסים, הביטוח והנדל"ן. מגמת היחלשות ממשיכה בענף המסעדנות והמלונאות עם צפי של 5%- ובארגונים ללא כוונת רווח.

   

  צפי תעסוקה על פי אזור

  אם לפני שנה בדיוק, חוסר הודאות הגדול ביותר בנוגע לעתיד התעסוקה ניכר באזור הדרום והצפי היה שלילי, הרי שברבעון השני של 2022, לאזור הדרום תוכניות הגיוס החזקות ביותר עם צפי תעסוקה של 31%+.

   

  צפי על פי גודל ארגון

  ברבעון השני של השנה הנוכחית, המעסיקים הגדולים הם שצופים את מגמת עלייה הגבוהה ביותר עם צפי תעסוקה של 27%+. עדיין, תחזית זו נמוכה וזהירה יותר מהרבעון הקודם. בניגוד לאופטימיות שאפיינה את המעסיקים הזעירים ברבעון המקביל בשנה שעברה, השנה אין צפי לגידול.

   

  להסתכל מעבר לכמות – שוויון מגדרי וגיוון בעבודה

  כשעולם התעסוקה מראה התאוששות בכל הקשור לגיוס כוח אדם, והתחרות היא בעיקר על טאלנטים, ארגונים צריכים ליישם בפועל פעולות לקידום שוויון מגדרי וגיוון בעבודה. הדבר יאפשר לכולם התאוששות כלכלית, התקדמות בטכנולוגיה וצדק אקלימי-סביבתי.

  חשוב להבין למרות ש-80% מהעסקים בישראל מבצעים פעילות הקשורה בשוויון מגדרי וגיוון (לרוב באמצעות בחינת שוויון בשכר או הגדלת מספר הנשים והעובדים מרקעים מגוונים בדרג ההנהלה), מרביתם לא מסתכלים על התמונה ההוליסטית ונוטים למדוד יעדים ספציפיים. יש צורך בפעולות אפקטיביות כמו הגדרת יעדים ברורים, קביעת קריטריונים למדידה, הקניית מיומנויות לאוכלוסיות היעד ועוד.

  מרבית הארגונים בישראל אכן שואפים לעמוד ביעדי הגיוון שהציבו לעצמם עד 2024, כשיותר ממחציתם הגדירו את 2022 או 2023 כתאריך הסופי לעמידה ביעדי שיוון בשכר (68%) וגידול בכמות הנשים במשרות ניהוליות (58%)

   

  ובעולם

  גם ברחבי העולם צפי התעסוקה מעודד, כשמעסיקים באמריקה הצפונית והדרומית מדווחים על הצפי הגבוה ביותר, בין  +35%ל- +38%, ולאחריהם  אסיה-פסיפיק, אירופה, המזה"ת ואפריקה. בדומה לישראל, הצפי גבוה בהשוואה לרבעון המקביל בשנה שעברה אך נמוך מהרבעון הקודם בשנה זו.

   

  המגמות הנצפות בישראל, בנוגע להשגת יעדי שוויון מגדרי וגיוון, נצפים גם בעולם, כשלעסקים המפגינים אחריות, לפחות בהיבט אחד, סיכוי גבוה יותר לעמוד בלוח הזמנים שהציבו ואף להקדימו.

   

  קראו עוד על הצפי התעסוקתי ברבעון השני ב-2022, על הנעשה כיום בהיבט השוויון המגדרי והגיוון במקומות תעסוקה ועל הצעדים הנדרשים לקידומם.

   

   

   

   

  שאיפות העובדים

  סקר שאיפות העובדים לעולם העבודה לאחר עידן הקורונה  

  קרא עוד
  המפעל העתידי בתחום היצור

  מיפוי המיומנויות שעליהן יתבסס היצור העתידי

  קרא עוד
  סקר MEOS רבעון 1 2021

  תחזית המעסיקים הצפויה לרבעון הראשון של 2020

  קרא עוד
  לסקרים נוספים >>

  תכנים נוספים

  אל תעבדו בלחפש עבודה

  שלחו קורות חיים ואם אין, השאירו פרטים
  ואנחנו כבר ניקח את זה מכאן

  * שדות חובה
  אל תעבדו בלחפש עבודה

  שלחו קורות חיים ואם אין, השאירו פרטים
  ואנחנו כבר ניקח את זה מכאן

  תחומי העיסוק שמעניינים אותי

  * שדות חובה
  תודה!

  הפרטים התקבלו בהצלחה.
  אנחנו כבר מחפשים את העבודה הבאה שלך
  ונעדכן אותך בהקדם.

  תודה!

  הפרטים התקבלו בהצלחה.
  אנחנו כבר מחפשים את העבודה הבאה שלך
  ונעדכן אותך בהקדם.