// !-- Global site tag (gtag.js) - Google Ads: 674976774 --> ?>
close
מחפשים פתרונות בתחום משאבי אנוש לחברה שלכם? השאירו פרטים.

  אני מאשר/ת קבלת דיוור ו/או חומר פרסומי
  השירותים כרוכים בתשלום
  צרו קשר
  דף ראשי » סקר גלובאלי » סקר MEOS רבעון 3 2022

  צפי התעסוקה בישראל לרבעון הקרוב עומד על 29%+

   

  על פי סקר התעסוקה הרבעוני של ManpowerGroup  המעסיקים בישראל צופים התחזקות בצפי גיוסים גם ברבעון השלישי של 2022 זאת לצד מחסור מתמשך בטאלנטים!

  מעסיקים מתחומי הבנקאות והפיננסים, הביטוח והנדל"ן, ומסעדנות ומלונאות מדווחים על התוכניות האופטימיות ביותר. אם ברבעון השני של 2022, צפי התעסוקה תאם את תחושת האופטימיות בציבור בעקבות יציאה איטית ובטוחה מהמשבר ומעסיקים דיווחו על עלייה בהיקף הגיוסים, הרי שברבעון הקרוב, על תוכניות הגיוס האופטימיות מעיבה מצוקת הכישרונות שנמצאת בשיאה זו השנה השנייה ברציפות!

  מידת הגמישות גדלה, מה שמוביל לתחלופה המונית והשפעה לא פרופורציונלית על המעסיקים אשר מדווחים על היקף גיוסים רחב וצפי תעסוקה נטו של 29%+ לרבעון השלישי לצד קושי באיתור טאלנטים  (74%).

   

  שימו לב במהדורת יובל ה-60 של סקר צפי התעסוקה של ManpowerGroup לרבעון השלישי של 2022 השתתפו 520 מעסיקים מישראל, שהתייחסו גם לשינויים הצפויים בהיקף התעסוקה ברבעון השלישי  וגם לסוגיית מצוקת הטאלנטים בשוק התעסוקה ומהי ההשפעה על המשרות, המיומנויות הנדרשות והציפיות שלהם.

   

  צפי תעסוקה על פי ענף

  ברבעון השלישי צפויה צמיחה ב-9 מתוך 11 ענפי תעשייה, כשהביקוש לעובדים בענף התיירות והמסעדנות הוא הגבוה ביותר, לאור ההמגיפה והשלכותיה במיוחד בענף המסעדנות והמלונאות עם צפי ל- +48%. אחריהם ענפי השירותים האחרים והIT, טכנולוגיה, טלקום תקשורת ומדיה. מגמת היחלשות ממשיכה בענף הייצור הראשוני עם צפי של 10% ובארגונים ללא כוונת רווח וענפי תעשייה אחרים.

   

  צפי תעסוקה על פי אזור

  אם לפני שנה בדיוק, חוסר הודאות הגדול ביותר בנוגע לעתיד התעסוקה ניכר באזור המרכז והצפי היה נמוך, הרי שברבעון השלישי של 2022, לאזור המרכז תוכניות הגיוס החזקות ביותר בייחוד בתל אביב עם צפי תעסוקה של 38%+.

   

  צפי על פי גודל ארגון

  ברבעון השלישי של השנה הנוכחית, המעסיקים הגדולים ממשיכים לצפות את מגמת עלייה הגבוהה ביותר עם צפי תעסוקה של 32%+. תחזית זו אופטימית אף יותר מהרבעון הקודם. בניגוד לתחזית ללא צפי גיוס שאפיינה את המעסיקים הזעירים ברבעון הקודם, השנה התחזית אופטימית עם צפי לגידול של 15%.

   

  מחסור חסר תקדים בטאלנטים - מצוקת הכישרונות בשיא זו השנה השנייה ברציפות!

  כשעולם התעסוקה מראה התאוששות בכל הקשור לגיוס כוח אדם, והתחרות היא בעיקר על טאלנטים, ארגונים מדווחים על קשיים באיתור הטאלנטים הדרושים להם ב-2022 , על הקושי באיוש משרות, ומיומנויות שקשה למצוא עקב השינויים הדמוגרפיים, הירידה בשיעורי הילודה ועלייה בשיעור הפרישה המוקדמת.

   

  חשוב להבין – למרות שתחזית התעסוקה אופטימית 74% מהמעסיקים בישראל מדווחים על קשיים באיתור הטאלנטים הדרושים להם ב-2022. דרגת הקושי הוכפלה בהשוואה לשנת 2012. מרבית המעסיקים לא מסתכלים על התמונה ההוליסטית כאשר יש צורך לנקוט באסטרטגיית טאלנטים הוליסטית הכוללת השקעה בלימוד ופיתוח של עתודת הטאלנטים, טיפול בקהילות מחוץ לארגון, סיוע לעובדים להתקדם לתפקידים חדשים בתוך הארגון ועוד.

  מכיוון שכל היבטי החיים הופכים להיות יותר ויותר מבוססי-טכנולוגיה, נקודות החוזק האנושיות בולטות בעידן הדיגיטלי ונראה שמעסיקים זקוקים לעובדים יצירתיים מקוריים וסתגלתניים.

  רוב המעסיקים בשנת 2022 מתקשים למצוא עובדים מוכשרים בתחומי ה-IT  והמכירות ושיווק.

   

  ובעולם

  גם ברחבי העולם צפי התעסוקה מעודד, כשמעסיקים באמריקה הדרומית והמרכזית מדווחים על הצפי הגבוה ביותר, 44%+,  ולאחריהם אמריקה הצפונית, אזור אסיה-פסיפיק, ואירופה, המזה"ת ואפריקה. בדומה לישראל, הצפי גבוה בהשוואה לרבעון המקביל בשנה שעברה והן בהשוואה לרבעון הקודם בשנה זו.

   

  כמו בישראל, גם בעולם מצוקת הכישרונות הולכת וגוברת – המחסור בטאלנטים רושם שיא של 16 שנים, כאשר 3 מתוך 4 (75%) מהמעסיקים בעולם מדווחים על קשיי גיוס. אחריות אישית וחוסן נשארות המיומנויות ה'רכות' המבוקשות ביותר באופן גלובלי מכיוון שאנשים רבים עדיין עובדים מהבית ויש עליהם פחות פיקוח, מעסיקים זקוקים לעובדים אמינים וסתגלניים.

   

  קראו עוד על הצפי התעסוקתי ברבעון השלישי ב-2022, על מצוקת הכישרונות וההשפעת המגמות על המשרות השונות, המיומנויות הנדרשות וענפי התעסוקה השונים.

   

   

   

   

  שאיפות העובדים

  סקר שאיפות העובדים לעולם העבודה לאחר עידן הקורונה  

  קרא עוד
  המפעל העתידי בתחום היצור

  מיפוי המיומנויות שעליהן יתבסס היצור העתידי

  קרא עוד
  סקר MEOS רבעון 1 2021

  תחזית המעסיקים הצפויה לרבעון הראשון של 2020

  קרא עוד
  לסקרים נוספים >>

  תכנים נוספים

  אל תעבדו בלחפש עבודה

  שלחו קורות חיים ואם אין, השאירו פרטים
  ואנחנו כבר ניקח את זה מכאן

  * שדות חובה
  אל תעבדו בלחפש עבודה

  שלחו קורות חיים ואם אין, השאירו פרטים
  ואנחנו כבר ניקח את זה מכאן

  תחומי העיסוק שמעניינים אותי

  * שדות חובה
  תודה!

  הפרטים התקבלו בהצלחה.
  אנחנו כבר מחפשים את העבודה הבאה שלך
  ונעדכן אותך בהקדם.

  תודה!

  הפרטים התקבלו בהצלחה.
  אנחנו כבר מחפשים את העבודה הבאה שלך
  ונעדכן אותך בהקדם.