// !-- Global site tag (gtag.js) - Google Ads: 674976774 --> ?>
It's your time to shine
דף ראשי » המגזין » הדרך היעילה ביותר לחיפוש עבודה
left right

מחפשים עבודה

איך מחפשים עבודה ביעילות ?

הדרך היעילה ביותר לחיפוש עבודה

שנת 2020 נפתחה בסערה וטלטלה את שוק התעסוקה העולמי והמקומי. מאות אלפי הישראלים שמנסים לפלס את דרכם בזירה עמוסה ותחרותית, נתקלים במציאות בה חיפוש עבודה הפך לתהליך מורכב ומאתגר במיוחד. אך גם בעיתות משבר, קיימות דרכים אפקטיביות באמצעותן תוכלו למנף את עצמכם תעסוקתית ואפילו לעשות שינוי חיובי במסלול הקריירה שלכם.

אז איך צולחים את משבר התעסוקה והופכים את הקושי להזדמנות? צוות המומחים של Manpower ריכז עבורכם את הדרכים היעילות ביותר לחיפוש עבודה בעידן החדש.

הגדירו את המטרות והצרכים שלכם

תהליך חיפוש עבודה יכול ללמד אתכם לא מעט על עצמכם. כך שעוד לפני שאתם פונים לחברת השמה שתמקד עבורכם את המשרות הרלוונטיות או לפלטפורמות הדרושים השונות, חשוב שתגדירו את המטרות, היעדים והשאיפות המקצועיות שלכם. מנכ"לית Manpower-ישראל, מיכל דן-הראל, ממליצה להתחיל מלהגדיר מהם התחומים שמעניינים אתכם ובאיזו סביבת עבודה אתם שואפים לעבוד. האם אתם מתעניינים במשרה בארגון בינלאומי גדול או מעדיפים להשתלב בחברה קטנה ומשפחתית? האם אתם מעוניינים בעבודה באזור שקרוב למקום מגוריכם או מוכנים לנסיעות ארוכות מדי בוקר?  מהן דרישות השכר והתנאים הסוציאליים עליהם אתם לא מוכנים להתפשר?

היכולת למקד את הרצונות וגבולות הגזרה התעסוקתיים שלכם, תאפשר לכם להגיש מועמדות למשרות שמתאימות לכם באמת ותחסוך לכם זמן ומשאבים יקרים.

בחרו את הפלטפורמה המתאימה

חיפוש עבודה הוא תהליך מורכב הדורש זמן והשקעה, אבל החדשות הטובות הן שכיום, ישנו מגוון רחב במיוחד של פלטפורמות באמצעותן תוכלו למצוא את המשרה שתזניק את הקריירה שלכם.  יחד עם זאת, כשאתם בוחרים פלטפורמה ייעודית למציאת עבודה, חשוב שתשקלו כיצד היא יכולה לייעל את החיפוש ולהפוך את הדרך למקום העבודה הבא שלכם לקצרה ופשוטה יותר.

רבים בוחרים להתחיל את החיפוש באתרי הדרושים השונים, אחרים מעדיפים לפנות לרשתות החברתיות כגון לינקדאין וקבוצות פייסבוק המאפשרות להיעזר בחברים משותפים ומתעדכנות באופן יומיומי.

באתר Manpower-ישראל, תוכלו למצוא מגוון עצום של משרות התואמות את הכישורים והדרישות שלכם במגוון תחומים רחב, ובהתאמה לאזור הגאוגרפי בו אתם רוצים לעבוד. שם תוכלו גם להתעדכן בשינויים התכופים בענף התעסוקה ולקבל טיפים ממומחים בתחום משאבי האנוש שיעזרו לכם לגבש אסטרטגיה נכונה למציאת עבודה.

בצעו מחקר מקדים

בשעה טובה! הצלחתם לבלוט בין ים של קורות חיים והמעסיק החליט לזמן אתכם לראיון עבודה. עכשיו, הגיע תורכם להפגין בקיאות בפעילות הארגון אליו אתם שואפים להשתייך, בהישגים ובחזון המרכזי שלו. זיהוי הצרכים של הארגון לא רק יציג אתכם באופן חיובי בעיני המעסיק, אלא גם יאפשר לכם למקד את הרצונות והשאיפות הנוגעים לעתיד התעסוקתי שלכם.

הדגישו את הערך המוסף שלכם

כתיבת קורות חיים מהודקים ומרשימים היא אמנם צעד ענק בדרך לעבודת החלומות, אך מעבר לפרטים היבשים והניסיון התעסוקתי על הנייר, מרבית המעסיקים מחפשים עובדים שיכולים להעניק לארגון שלהם ערך מוסף משמעותי. בראיון העבודה, הדגישו את התכונות שיהפכו אתכם לעובדים ששווה להילחם עליהם, וכמובן – אל תשכחו לציין כיצד היכולות האישיות שלכם, יתרמו לארגון ויסייעו לו להגיע להישגים עסקיים.

הפגינו גמישות ויכולת הסתגלות לשינויים

אחד מהשינויים המרכזיים שהתרחשו בעולם התעסוקה בשנה האחרונה, היה המעבר מעבודה במשרד לעבודה מהבית באופן חלקי או בלעדי. כאן נכנסת לתמונה היכולת שלכם כעובדים, להפגין גמישות מחשבתית ולעמוד ביעדים גם מרחוק. היכולת להסתגל לתנאי עבודה משתנים, תוך שמירה על התפוקה הנדרשת וזמינות בשעות העבודה שהוגדרו, יהפכו אתכם לנכס אמיתי לכל חברה וארגון.

הראו התלהבות ונכונות לתרום

מעבר ליכולות המקצועיות (החשובות בהחלט), נתון שייתכן ויעשה את ההבדל ביניכם לבין מועמדים אחרים, הוא הקסם האישי שתפגינו. מועמדים בעלי גישה חיובית לחיים, יכולות חברתיות מפותחות ונכונות לתרום למקום העבודה במישורים נוספים, ייהנו מיתרון משמעותי בדרך אל המשרה הנכספת.

לנו ב-Manpower, חשוב לסייע לכם למקסם הזדמנויות ולהפיק את המיטב מהיכולות שלכם. אנחנו מאמינים שהתאמה מקסימאלית בין דרישות המעסיק לציפיות האישיות שלכם, היא הסוד ליחסי עבודה פרודוקטיביים וארוכי טווח.

אל תעבדו בלחפש עבודה

שלחו קורות חיים ואם אין, השאירו פרטים
ואנחנו כבר ניקח את זה מכאן

* שדות חובה
אל תעבדו בלחפש עבודה

שלחו קורות חיים ואם אין, השאירו פרטים
ואנחנו כבר ניקח את זה מכאן

תחומי העיסוק שמעניינים אותי

* שדות חובה
תודה!

הפרטים התקבלו בהצלחה.
אנחנו כבר מחפשים את העבודה הבאה שלך
ונעדכן אותך בהקדם.

תודה!

הפרטים התקבלו בהצלחה.
אנחנו כבר מחפשים את העבודה הבאה שלך
ונעדכן אותך בהקדם.