// !-- Global site tag (gtag.js) - Google Ads: 674976774 --> ?>
It's your time to shine
דף ראשי » המגזין » המומחיות שלנו ממליצות איך מוצאים עבודה בתקופה קשה
left right

גם אתם יכולים להצליח

המומחיות מסבירות איך למצוא עבודה

 

 

 

 

המומחיות מסבירות: איך מוצאים עבודה דווקא בקורונה?

עולם התעסוקה דינמי ומתאים את עצמו למצבים משתנים, מה שכמובן בא לידי ביטוי במיוחד בחודשים האחרונים בעקבות משבר הקורונה. אז איך זה מתנהל בפועל וכיצד תוכלו גם אתם להתקדם לשלב הבא בקריירה? כל התשובות שחיפשתם

 

עולם התעסוקה הוא דינמי במיוחד ויודע להתאים את עצמו למצבים משתנים. זה בא לידי ביטוי יותר מתמיד בחודשים האחרונים, בעקבות משבר הקורונה. אז איך זה קורה וכיצד נוכל למצוא את המשרה הבאה שלנו דווקא בתקופה המאתגרת הזו? אורית יחזקאל, חני יעקב ופולינה גורביץ', המומחיות מקבוצת Manpower, הגיעו לאולפן והסבירו.

חני, בתקופה כל כך מטלטלת, איך מחפשים עבודה?

"צריך לקחת את התקופה הזו כסוג של הזדמנות ולנסות לראות איך זה מצמיח את הקריירה קדימה. לשפץ את קורות החיים, לבנות או לחדש את הנטוורקינג, לחפש משרות בפורומים, ברשתות החברתיות ובחברות ההשמה. ב-Manpower יש מאות משרות שמתפרסמות באתר בכל רגע נתון".

העשייה הזו דורשת זמן, אבל כולנו עמוסים והשגרה משובשת. איך מגיעים לזה?

"חשוב לייצר שעה-שעתיים ביום שמוקדשים אך ורק לחיפוש העבודה ולזכור שזו עבודה בפני עצמה. זו משימה".

המון אנשים מחפשים עבודה ומספרי האבטלה מאוד כואבים בתקופה הזו. לכן, חלק מהתשובות שיתקבלו יהיו שליליות. מה העצה שלך להתמודד עם תשובה כזו?

"תשובה שלילית לא בהכרח קשורה אלינו או מעידה על המיומנויות שלנו בקשר למשרה הספציפית. עם זאת, צריך לנסות להבין מה מקורה – האם קורות החיים שלי מספיק מדויקים? האם כתבתי אותם נכון או הם מתאימים למשרה ששלחתי אליה? אם אנחנו מזהים דפוס שחוזר על עצמו, לנסות להבין מהו ואולי לפנות למנהל קריירה".

ואם אחרי הריאיון לא שמעתי בחזרה ממקום העבודה – כדאי ליצור קשר בעצמי?

"אנחנו הסוכנים של עצמנו וצריכים להיות פרו-אקטיביים, כך שזה בסדר גמור אם פונים בצורה מנומסת ומכבדת למקום אליו התמיינתם. תאמרו שתשמחו לדעת איפה הדברים עומדים או האם חסרים עוד פרטים לגביכם".

אורית, הריאיון הוא המפגש הראשון של המעסיק עם המועמד הפוטנציאלי. מה הטיפים שלך לריאיון עבודה? יש דרך להתכונן?

"בוודאי. קודם כל, לדעת מה התפקיד המוצע. כדאי שנרכז את קורות החיים, עם ההישגים הבולטים שלנו בקריירה, שנדע לומר אותם בצורה נינוחה ומסודרת. בנוסף, שפת הגוף שלנו – איך יושבים נינוחים ומרגישים טוב בסיטואציה הזו. צריך גם לחשוב מראש מה תנאי ההעסקה שהמשרה מציעה ומה התנאים שאני רוצה, ולהכין את עצמנו למשא ומתן קטן אם זה לא תואם".

את מציעה לעשות חזרה לפני הריאיון?

"אם ניתן, בהחלט כן. הארגון לא רק בוחן אותנו, גם אנחנו אותו. אז כדאי שנעשה שיעורי בית, נבין שזה מקום שיכול להיות מתאים לנו. כמה שיותר אינפורמציה שנוכל לקבל – עדיף".

יש לך טיפ משמעותי לניהול משא ומתן בנוגע לשכר?

"אם החלטתי לגשת למשרה שאינה בהלימה עם מה שאני מחפש, אפשר להעלות את זה במהלך הריאיון. חשוב לזכור ששכר לא מתבטא רק בשקלים. יש המון תנאים סוציאליים נלווים כמו ימי חופש והטבות אחרות שחוסכות הרבה כסף במקומות אחרים בחיים".

פולינה, את מתמחה בהשמה בעולם ההייטק. מה הייחוד של התחום הזה כשמחפשים עבודה?

"המועמדים בשוק ההייטק צריכים להבין שמאזן המשרות והמועמדים הפוך מהרבה תחומים אחרים. יש יותר משרות שדורשות מיומנויות ספציפיות, ויש להן פחות מועמדים ולכן, הטיפ הכי משמעותי שלי למועמדים הוא לחיות את השוק ולדעת לעקוב אחרי התחום שהם מתמחים בו. כל הזמן ללמוד מה הצעד הבא ולהתאים את עצמם".

ב-Experis משרות ההייטק שלכם מפורסמות. מה המשרות המבוקשות וכמה מהר הן מתעדכנות?

"שוק ההייטק תוסס ובועט. אנחנו מקבלים מאות משרות והאתר מתעדכן כל היום".

ומה היתרון של Experis למי שמחפש משרה בתחום ההייטק?

"אנחנו יכולים לאפשר חיפוש עבודה דיסקרטי. כששולחים קורות חיים למודעות, לא תמיד יודעים לאן שולחים. יועצת השמה יודעת לפלטר את המשרות הנכונות ולהמליץ על הצעד הבא בקריירה. להכין את קורות החיים נכון ולהדגיש את הטכנולוגיות והמיומנויות הספציפיות שנדרשות לאותה משרה. אני ממליצה להיעזר ביועצות השמה לבניית מסלול הקריירה".

איך מתנהל התהליך מרגע שפניתי לאתר וחיפשתי עבודה בהייטק?

"שולחים קורות חיים, אני רואה אותם ומוצאת את המשרה שמתאימה לפרופיל. אני יוצרת קשר, בוחנת שאיפות, תנאים, דרישות שכר ומה הצעד הנכון הבא, שיפתח את השולח. ואז אני מציעה מגוון משרות. אנחנו מלווים את המועמד לאורך כל התהליך, בהכנה לריאיונות, במשא ומתן ועד הסוף".

למגוון משרות בתחומים שונים לחצו כאן >>>

למידע נוסף למעסיקים לחץ כאן >>

למידע נוסף לגיוס מקצועני הייטק >>

אל תעבדו בלחפש עבודה

שלחו קורות חיים ואם אין, השאירו פרטים
ואנחנו כבר ניקח את זה מכאן

* שדות חובה
אל תעבדו בלחפש עבודה

שלחו קורות חיים ואם אין, השאירו פרטים
ואנחנו כבר ניקח את זה מכאן

תחומי העיסוק שמעניינים אותי

* שדות חובה
תודה!

הפרטים התקבלו בהצלחה.
אנחנו כבר מחפשים את העבודה הבאה שלך
ונעדכן אותך בהקדם.

תודה!

הפרטים התקבלו בהצלחה.
אנחנו כבר מחפשים את העבודה הבאה שלך
ונעדכן אותך בהקדם.